سکوت جامعه جهانی در برابر جنایت جنگی “قندوز افغانستان” شرم‌آور است

0

مدیرکل بین الملل سازمان پزشکان بدون مرز با اشاره به بمباران بیمارستان قندوز در شمال افغانستان گفت که سکوت جامعه جهانی در برابر جنایت جنگی قندوز شرم‌آور است.

سکوت جامعه جهانی در برابر جنایت جنگی به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از “رویترز”، “جوان لیو”مدیرکل بین الملل سازمان پزشکان بدون مرز گفت که حمله نیروهای آمریکایی به بیمارستان این سازمان در شمال افغانستان باید جنایت جنگی شناخته شود.
 
وی افزود: سازمان پزشکان بدون مرز از 76 کشور خواسته‌ تا در مورد حمله آمریکا به بیمارستان قندوز تحقیق بی‌طرفانه انجام دهند.
 
این در حالی است که تاکنون جامعه جهانی به تقاضای پزشکان بدون مرز اهمیتی نداده‌اند و این سکوت علیه جنایت در قندوز شرم‌آور است.
 
در اوایل ماه جاری میلادی، نیروی هوایی آمریکا بیمارستان پزشکان بدون مرز در شهر قندوز را بمباران کرد که منجر به کشته شدن 24 نفر از جمله 12 کارمند این بیمارستان شد.
 
بر اساس گزارش‌ها،  9 بیمار و 24 تن از کارکنان این بیمارستان پس از حمله نیروهای آمریکایی به بیمارستان پزشکان بدون مرز مفقود بودند که هنوز هم از سرنوشت آنان هیچ اطلاعی در دست نیست.
 
مدیرکل بین‌الملل سازمان پزشکان بدون مرز اظهارداشت که این سازمان موقعیت بیمارستان قندوز را به طرف‌های درگیر اعلام و هماهنگ کرده بود.
 
وی تصریح کرد که بیمارستان در مدت چهار سال فعالیت، تنها ساختمانی بود که به وسیله روشنایی موقعیت آن به خوبی مشخص بود.
 
لیو خاطرنشان کرد که پس از نخستین حمله به بیمارستان قندوز، به تمام طرف‌های درگیر گفته شد که این بیمارستان را هدف قرار ندهند اما آنها به حملات خود ادامه دادند.
 
دولت آمریکا به دلیل حمله به بیمارستان قندوز عذرخواهی کرده و گفته که این حادثه را بررسی می‌کند.
 
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید