سگی که «معجزه» شد!+عکس

0

[ad_1]

چیزی از ورودم به بزرگترین مراسم مربوط به سگ‌ها در لندن نگذشته بود، که نگاه یک سگ سفید از دور، توجه ام را به خود جلب کرد. به منظور تحقیق و مصاحبه در مورد تاریخچه حقوق سگ‌ها به این مراسم رفته بودم، اما بی اختیار به سمت این سگ عجیب کشیده شدم.

اسم این سگ، «معجزه» بود.

اسم این سگ

تعبیر خواب سگ

این عکس که چشم اندازی هولناک، از سرنوشت هزاران سگ دیگر را به تصویر می کشد، کمتر از ۲ سال پیش توسط یک فعال حقوق حیوانات در تایلند گرفته و سپس در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شد. عکس، تلاش یک سگ زخمی، برای فرار از دام قاچاقچیان گوشت سگ را نشان می‌داد.

این عکس مثل یک معجزه، زندگی این سگ را عوض کرد و او را از چنگال مرگ در تایلند نجات داد و او را به مکانی امن و آرام در شمال بریتانیا رساند.

انتشار عکس «معجزه» توجه کاربران اینترنتی را در سراسر دنیا به خود جلب کرد و زنی به نام آماندا در اسکاتلند که سخت تحت تاثیر این تصویر دلخراش قرار گرفته بود، به کمک عکاس و بعد از هفته‌ها جستجو، بالاخره «معجزه» را پیدا کرد. بعد از ۹ ماه درمان، واکسینه شدن و دریافت پاسپورت، آماندا این سگ را به خانه‌ خود در اسکاتلند برد.

اما تغییر سرنوشت این سگ، معجزه دیگرى را پدید آورد. او تاثیری عمیق بر زندگی آماندا و خانواده‌اش گذاشت.

معجزه dog

پسر آماندا، کایل، مبتلا به اوتیسم است، اختلالی که بر رشد طبیعی مغز تاثیر می‌گذارد و تعاملات اجتماعی و مهارت‌های ارتباطی را مختل مى‌کند.

کایل ۶ ساله، که تقریبا در برقراری ارتباط با دیگران ناتوان بود، بعد از ورود «معجزه» به خانه‌شان، به شکل معجره آسایی پیشرفت کرد.

آماندا در این ‌باره می گوید: “شاید گذشته سخت «معجزه» باعث شد که با پسرم احساس همدردی کند و در ایجاد رابطه‌ای عمیق پیش قدم شود… هر روز شاهد روش‌های عجیبی هستم که کایل و «معجزه»، برای برقراری ارتباط با هم کشف می کنند و به بهبود یکدیگر کمک می کند.”
تاثیر «معجزه» بر زندگی آماندا و خانواده‌اش باعث شد که این سگ، برنده جوایز متعددی از جمله «حیوان قهرمان سال» و «دوست همیشگی» شود.

این مسابقه‌ها درمیان سگ‌هایی برگزار می‌شود که روی زندگی صاحبانشان تاثیرات قابل توجهی گذاشته‌اند یا عامل تغییرات مهم در زندگى شخص و یا گروهى از انسانها هستند، از سگهاى ارتش گرفته تا سگهاى پلیس، امدادگر، راهنما و به طور کلی سگهایى مثل «معجزه».

بیل لمبرت، یکی از برگزارکنندگان مسابقه «دوست همیشگی» گفت که فکر می‌کند: “سوابق دوستى و همراهى دیرینه سگها با انسانها، تاکنون ثابت کرده که اگر پذیراى آنها در جامعه باشیم، نه تنها می‌توانند در کنار ما زندگی کنند، بلکه می توانند جایگاهی سودمند در زندگى ما و جامعه داشته باشند.”

از جمله خدماتی که سگ‌ها به جوامع انسانی می کنند، می‌توان به وظایف سگ‌های پلیس، سرباز و نگهبان اشاره کرد.

همچنین در حال حاضر، در جوامعى همچون بریتانیا، طرحی به نام «خواندن و پارس کردن» وجود دارد که در آن از سگهای خاص آموزش دیده در مدارس، برای کمک به یادگیری و افزایش مهارت خواندن بچه هایی استفاده می‌کنند که در این زمینه مشکل دارند.

علاوه بر این، تحقیقات متعدد از جمله «نشریات علوم تندرستی دانشگاه هاروارد» و «انجمن روانشناسی آمریکا» نشان می دهند که داشتن سگ به عنوان حیوان خانگی، نه تنها مى تواند در افزایش طول عمر انسان تاثیر بگذارد، بلکه در کاهش میزان استرس، فشار خون و حتی افسردگی نیز موثر است.

اسم این سگ

آماندا، کایل و معجزه

Laghari

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید