سیاست اوباما در قبال ایران این است: فقط هویج، بدون حتی یک چماق / کاخ سفید در حال لغو تحریم های غیر هسته ای تهران است

0

گیگر :

سیاست اوباما در قبال ایران را در چهار کلمه می توان خلاصه کرد: همه اش هویج، بدون یک چماق. هویج هایی که تمامی هم ندارد – حتی آن هایی که به کنگره قول داده بود ایران هیچ گاه دریافت نخواهد کرد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سیاست اوباما در قبال ایران این است: فقط هویج، بدون حتی یک چماق / کاخ سفید در حال لغو تحریم های غیر هسته ای تهران است

نیویورک پست نوشت: سیاست اوباما در قبال ایران را در چند کلمه می توان خلاصه کرد: همه اش هویج، بدون حتی یک چماق. هویج هایی که تمامی هم ندارد – حتی آن هایی که به کنگره قول داده بود ایران هیچ گاه دریافت نخواهد کرد.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، این نشریه آورده است: در زمانی که سنا مشغول بررسی و تایید توافق هسته ای اوباما با ایران بود، دولت آمریکا بارها اعلام کرد به ایران اجازه دسترسی به سیستم مالی آمریکا را نمی دهد. اما حالا گویا آن را به دست آورده اند.

این حرکت نه تنها منابعی بیش از 150 میلیارد دلار را در نتیجه توافق هسته ای به ایران منتقل خواهد کرد، بلکه باقی تحریم های اقتصادی را نیز خدشه دار می کند.

آسوشیتد پرس گزارش داده است که دولت آمریکا در حال فراهم سازی مقدمات برداشتن تحریم های تازه ای بوده که شامل دسترسی به بازار آمریکا می شود که ایران برای سال ها از آن منع بوده است. وزارت خزانه داری در واکنش به این موضوع اعلام کرد که در حال ادامه “تحلیل برداشتن تحریم ها” می باشند.

همچنین وزیر خزانه داری، جک لو، مستقیما گفت که در حال انجام اقداماتی در جهت اطمینان بخشی به ایران برای “برداشتن تحریم ها” است.

فراموش نکنیم تابستان گذشته رئیس بخش تحریم خزانه داری به کنگره اطمینان داده بود، ” ایران قادر نخواهد بود در بانک های آمریکا حسابی باز کند، و همچنین امکان دسترسی به بخش بانکی آمریکا را نخواهد داشت”.

اما – حالا که سنا توافق را تایید کرده، دولت دیگر آن تضمین ها را کنار گذاشته.

آسوشیتد پرس می گوید شاید ایران هنوز از دسترسی مستقیم منع بوده باشد؛ آن ها مجبورند از اتاق تهاتر هنگ کنگ برای نقل و انتقالات دلاری خود استفاده کنند. اما تاثیر آن یکسان است.

اوباما در آغاز قول داد تنها تحریم های مربوط به هسته ای را بردارد. اما دادن دسترسی به بازار مالی آمریکا به تهران تمام تحریم های اقتصادی را فی نفسه بی فایده می سازد.

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید