سیانوژن 13.1 ویژگی های نرم افزاری مایکروسافت را به OnePlus One اضافه میکند

0

سیانوژن 13.1 ویژگی های نرم افزاری مایکروسافت را به OnePlus One اضافه میکند

اولین پرچمدار کمپانی وان پلاس که در سال 2014 عرضه شد از سیستم عامل سیانوژن برخودار بود که بر پایه ی اندروید 4.4.2 توسعه داده شده بود. کمپانی از سال بعد و همزمان با معرفی وان پلاس 2 سیستم عامل Hydrogen OS را معرفی کرد که شباهت های زیادی به سیانوژن داشت اما با یک سری ویژگی جدید همراه شده بود ضمن اینکه این بار نسخه ی اندروید نیز به 5.1 ارتقا پیدا کرده بود. برای کاربرانی که اطلاع ندارند، سیانوژن نسخه ای سفارشی و غیر رسمی از سیستم عامل اندروید است که از محبوب ترین رام های سفارشی به شمار میرود و به واسطه ی سرعت بالا و روان بودن و باگ های کم در نسخه های پایدار، این رام نزد کاربران بسیار محبوب است. حال نسخه ی جدید سیانوژن برخی از ویژگی های نرم افزاری مایکروسافت را به OnePlus One اضافه میکند.

 

Cyanogen OS 13.1 آخرین نسخه ی سیستم عامل سیانوژن است که به صورت ماد شده برای دارندگان گوشی OnePlus One منتشر شده است  و بر پایه ی اندروید 6 مارشملو توسعه داده شده است. نسخه ی ماد شده بدین معناست که کمپانی میتواند در برخی از قسمت های سیستم عامل دستکاری هایی انجام دهد در حالی که در نسخه های معمولی این امکان وجود دارد. نسخه ی 13.1 سیانوژن در ماه فوریه معرفی شد و با تغییراتی که کمپانی در این نسخه صورت داده است، اکنون برخی از امکانات نرم افزاری مایکروسافت به این نسخه اضافه شده است. از جمله امکانات اضافه شده میتوان به امکان تماس با نرم افزار Skype اشاره کرد که اکنون به صورت مستقیم از برنامه ی تماس گرفتن گوشی فراهم شده است و همچنین کاربران میتوانند با استفاده از اپلیکیشن OneNote، یادداشت های خود را در داخل گوشی ذخیره کنند.  

 دیگر ویژگی خوب اضافه شده در این نسخه، دستیار مجازی جذاب کورتانا است که میتواند برخی از کارها را برای شما آسان کند. هنگام گرفتن یک عکس سلفی میتوانید به کورتانا اطلاع دهید تا این کار را برای شما انجام دهد. دیگر قابلیت های معمول کورتانا نیز مانند یادآوری کردن برنامه های شما از طریق پیام صوتی طبق زمان بندی که شما برای کورتانا مشخص کرده اید دست نخورده باقی مانده اند. همچنین مایکروسافت فرصتی هم به فناوری Hyperlapse در این نسخه داده است که قابلیت ضبط ویدئو هایی با لرزش زیاد را فراهم کرده است که در نهایت ویدئویی با کیفیت را تحویل کاربر میدهد را به دوربین گوشی اضافه میکند. تنها تغییر غیر مایکروسافتی در این نسخه به قفل صفحه نمایش گوشی باز میگردد که توئیت های کاربر را در این صفحه به نمایش میگذارد. اما برای کاربرانی که علاقه ای به دیده شدن توئیت های خود توسط افراد دور و بر خود ندارند، امکان فعال و غیر فعال کردن از طریق تنظیمات برای هر دو برنامه ی توئیتر و کورتانا وجود دارد و به راحتی میتوان این قابلیت را خاموش کرد. نظر شما درباره ی تغییرات سیانوژن 13.1 چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید