سیتروئن C4 Air Cross؛ کراس اوور لوکس فرانسوی در ایران

0

سایپا در نمایشگاه خودروی مشهد ۴ ماشین سیتروئن را به نمایش گذاشت؛ تا پیش از این سیتروئن C6 ،C4L و C3 XR را برای شما معرفی کردیم و حال به سراغ چهارمین خودرو می‌رویم، یک کراس‌اوور نسبتا لوکس که قرار است توسط سایپا در کشورمان عرضه شود.

طراحی این خودرو به نحوی است که اگر مجذوبش هم نشوید، آن را تحسین خواهید کرد. چراغ‌های جلو به صورت کشیده و همگون با جلو پنجره طراحی شده‌اند و با آنکه پشت این کراس‌اوور شباهت چندان به جلویش ندارد اما ظاهر مدرن و طراحی خاص چراغ‌ها، آن را متمایز می‌کند؛ اگرچه به‌نظر می‌رسد طراحان در بلند کردن دو گوشه چراغ‌های عقب کمی زیاده‌روی کرده‌اند.

C4 Air Cross 4

در این خودرو، بر خلاف سه مدل قبلی که همگی موتورهای توربو شارژ ۱۶۰۰ سی‌سی داشتند، از یک نمونه ۲۰۰۰ سی‌سی استفاده شده که تنفس طبیعی بوده و به همین خاطر قدرت کم‌تری نسبت به موتورهای توربو شارژ تولید می‌کند.

C4 Air Cross 1

۱۵۰ اسب بخار قدرت که در ماکسیمم دور ۶۰۰۰ به‌دست می‌آید، سبب می‌شود تا این خودروی ۴ چرخ متحرک به حداکثر سرعت ۱۸۸ کیلومتر بر ساعت رسیده و ۰ تا ۱۰۰ آن ۱۰.۳ ثانیه باشد. میانگین مصرف سوخت سی۴ ایر کراس هم ۸.۱ لیتر اعلام شده است.

C4 Air Cross 5

طبق اعلام مسئولین سایپا، فیمت این کراس‌اوور فرانسوی در حدود ۱۶۰ تا ۱۹۰ میلیون تومان خواهد بود، رقمی که به طو قطع رقبای زیادی را پیش روی خود دیده و کار دشواری را برای موفقیت در بازار برای آن به‌وجود خواهد آورد.

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید