سیستم عامل فایرفاکس را روی تلفن اندرویدی خود امتحان کنید

0

سیستم عامل فایرفاکس را روی تلفن اندرویدی خود امتحان کنید

مدت هاست که اطلاعات کوچک و بزرگی درباره سیستم عامل فایرفاکس یعنی FireFox OS در رسانه ها منتشر می شود و شاید شما هم درباره آن شنیده باشید. این سیستم عامل که برای دستگاه های موبایل طراحی شده به صورت متن باز توسط بنیاد موزیلا توسعه داده شده و از برنامه های مبتنی بر HTML 5 پشتیبانی می کند. در واقع هدف اصلی در این سیستم عامل آن است که برنامه های در دسترس کاربر به نوعی یک برنامه تحت وب باشند و API ها از طریق JavaScript مستقیما به سخت افزار دستگاه دسترسی داشته باشند. اگر چنین ایده ای به نظر شما هم جالب می آید اما حوصله درگیری های سخت افزاری و ROM های اختصاصی را ندارید، موزیلا امکان جدیدی را فراهم کرده که بتوانید ظاهری از سیستم عامل FireFox OS را به صورت یک لانچر روی گوشی خود نصب کنید.

نسخه 2.5 توسعه دهندگان FireFox OS در واقع یک لانچر است که می توانید به راحتی آن را روی گوشی های اندرویدی نصب کنید. البته فایل این لانچر روی گوگل پلی وجود ندارد و باید از طریق خود موزیلا آن را دانلود کرده باشید. البته بر خلاف سایر لانچر ها، با مجموعه کاملی روبرو خواهید شد و به همین دلیل حجم فایل APK مربوطه در حدود 80 مگابایت است. برنامه هایی نظیر مدیریت تماس ها، پیام رسانی، ایمیل و حتی یک اپ استور جداگانه در این لانچر وجود دارند تا آن را به نزدیک ترین حالت سیستم عامل واقعی تبدیل کنند. از جمله ویژگی های جالب در این نسخه می توان به قابلیت پین کردن وب سایت ها روی صفحه اصلی اشاره کرد. اگر دوست دارید یک سیستم عامل متن باز از یک بنیاد خیر معروف را روی گوشی اندرویدیتان امتحان کنید می توانید از طریق لینک زیر به صفحه FireFox OS در موزیلا رفته و فایل مربوط را دانلود کنید.

دانلود لانچر FireFox OS از بنیاد موزیلا

 

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

 

برای با خبر شدن از آخرین اطلاعات در زمینه تجهیزات الکترونیک، بازی ها و مطالب مختلف در زمینه تکنولوژی، کانال وب سایت سخت افزار در تلگرام را فراموش نکنید. اگر آخرین نسخه از این برنامه را روی موبایل یا رایانه نصب کرده اید تنها با کلیک کردن (یا تپ کردن) روی آدرسhttps://telegram.me/sakhtafzarmag می توانید در کانال ما عضو شوید. همچنین برای اطلاع از دقیق ترین مشخصات و قیمت های گوشی های هوشمند در بازار ایران می توانید به وب سایت کالای ما به نشانی http://kala.sakhtafzarmag.com مراجعه کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید