سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Battleborn اعلام شد

0

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Battleborn اعلام شد

بی شک یکی از عناوینی که در حال حاضر بسیاری از علاقه مندان به بازی های چند نفره و آنلاین برای ملاقات با آن لحظه شماری می کنند بازی Battleborn است. تازه ترین اثر تولیدی به دست اعضای استودیو Gearbox (سازندگان سری Borderlands) که از همان سبک و سیاق گرافیکی سری Borderlands بهره می برد و به زودی در اختیار دوست داران آثار چند نفره و آنلاین قرار خواهد گرفت. به تازگی ناشر این بازی یعنی شرکت 2K به اعلام مشخصات سخت افزاری مورد نیاز برای اجرای این بازی بر روی پلتفرم PC پرداخته است که در ادامه ی متن پیش رو این مشخصات را از نظر خواهیم گذراند.

 

 

در ابتدا نگاهی به مشخصات سخت افزاری مورد نیاز برای اجرای بازی Battleborn بر روی پلتفرم PC می اندازیم و در ادامه ی متن نیز به نکاتی در رابطه با سبک و نوع گیم پلی این اثر اشاره هایی خواهیم داشت.

 

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Battleborn بر روی پلتفرم PC :

 

 • سیستم عامل :  Windows 7  64-Bit or Later
 • پردازنده :  Intel i5-750 / AMD Phenom IIx4 945
 • کارت گرافیک :  AMD HD 6870 / NVIDIA GeForce GTX 460 or better , PhysX support
 • میزان حافظه ی گرافیکی :  1 گیگا بایت
 • حافظه ی رم :  6 گیگا بایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب :  30 گیگا بایت
 • نسخه ی دایرکت اکس :  Direct X Version 11

 

سیستم پیشنهادی برای اجرای بازی Battleborn بر روی پلتفرم PC :

 

 • سیستم عامل :  Windows 7  64-Bit or Later 
 • پردازنده :  Intel i5-750 / AMD Phenom IIx4 945
 • کارت گرافیک :  AMD HD 7850 / NVIDIA GeForce GTX 660 or better , PhysX support
 • میزان حافظه ی گرافیکی :  2 گیگا بایت
 • حافظه ی رم :  6 گیگا بایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب :  50 گیگا بایت
 • نسخه ی دایرکت اکس :  Direct X Version 11

 battleborn

در میان مشخصات اعلام شده ی فوق شاید بتوان دو نکته ی عجیب را مشاهده کرد. نخست این که مشخصات پردازنده ی مرکزی در دو بخش حداقل سیستم مورد نیاز و سیستم پیشنهادی این بازی کاملاً یکسان است (که البته می تواند به کارت گرافیک محور بودن فرآیند اجرای این بازی مربوط باشد). نکته ی دوم هم به فضای مورد نیاز برای نصب بازی Battleborn مربوط می شود که در بخش سیستم پیشنهادی این اثر رقمی معادل 20 گیگا بایت بیشتر از حالت نخست اعلام شده است. اما پس از اشاره به این نکات به سراغ خود بازی Battleborn می رویم. بازی Battleborn اثری است در سبک موبا که از تمامی المان های مربوط به این سبک پیروی می کند؛ با این تفاوت که زاویه ی دوربین در این بازی بر خلاف زاویه ی دوربین آثار معمول حاضر در سبک موبا در حالت اول شخص طراحی شده است و علاوه بر آن بازی Battleborn از بسیاری المان های موجود در آثار سبک شوتر اول شخص نیز در بخش گیم پلی خود بهره می برد. با توجه به سبک اصلی بازی Battleborn تمرکز اصلی گیم پلی این اثر بر تجربه ای گروهی و چند نفره قرار دارد که در قالب سه بخش Incursion ، Capture و Meltdown نمود می یابد. اما علاوه بر آن یک بخش تک نفره نیز در گیم پلی این بازی گنجانده شده است که در طی آن با عبور از هر ماموریت و مرحله، مرحله ی بعدی در اختیار گیمر قرار خواهد گرفت. در کنار بخش تک نفره یک بخش همکاری تیمی نیز در گیم پلی بازی Battleborn وجود دارد که مبتنی بر سه قسمت مجزا است و بدون تجربه ی بخش تک نفره ی این اثر نیز قابل بازی خواهد بود. نکته ی قابل توجه در رابطه با بخش همکاری تیمی این بازی این است که نسخه های کنسولی این اثر از قابلیت تقسیم صفحه ی نمایش استفاده می کنند و از همین رو دارندگان دو نسخه ی مربوط به کنسول های خانگی بازی Battleborn (نسخه های مربوط به دو کنسول اکس باکس وان و پلی استیشن 4) می توانند از امکان تقسیم صفحه ی نمایش برای تجربه ی بخش گروهی این بازی بهره بگیرند. گفتنی است که بازی Battleborn در تاریخ سوم ماه می سال جاری میلادی در اختیار دارندگان سه پلتفرم کامپیوتر های خانگی ، اکس باکس وان و پلی استیشن 4 قرار خواهد گرفت. ضمن این که زمان آغاز تجربه ی نسخه ی بتای بخش چند نفره ی این بازی نیز در تاریخ سیزدهم ماه آوریل سال جاری میلادی خواهد بود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید