سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی FIFA 17 بر روی پلتفرم PC مشخص شد

0

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی FIFA 17 بر روی پلتفرم PC مشخص شد

بر طبق رسم سال های اخیر، نسخه ی جدید از مجموعه بازی های شبیه ساز فوتبال اختصاصی شرکت EA یا همان سری FIFA ، امسال هم مثل هر سال در آستانه ی فرا رسیدن فصل پاییز در اختیار علاقه مندان به ورزش فوتبال در دنیای بازی های کامپیوتری قرار خواهد گرفت. حال با مشخص شدن مشخصات سخت افزاری مورد نیاز برای اجرای این بازی بر روی پلتفرم PC ، علاقه مندان به مجموعه بازی های فیفا بر روی پلتفرم کامپیوتر های خانگی می توانند خود را به شکل جدی تری برای ملاقات با بازی FIFA 17 آماده نمایند.

پس از مشخص شدن تصویر اصلی روی جلد بازی FIFA 17 ، که طی هفته های گذشته از طریق انجام یک رای گیری جهانی در این زمینه مشخص گردید و در نهایت بازیکن کلیدی تیم فوتبال دورتموند آلمان یعنی مارکو رویس توانست با پشت سر گذاشتن رقبایی نظیر ادن هازار (از تیم فوتبال چلسی انگلستان) ، جیمز رودریگز (از تیم فوتبال رئال مادرید اسپانیا) و آنتونی مارسیال (از تیم فوتبال منچستر یونایتد انگلستان) بر روی جلد اصلی بازی FIFA 17 ظاهر شود، شاید تنها نکته ی کنجکاوی بر انگیز باقی مانده در رابطه با بازی FIFA 17 برای علاقه مندان به این بازی بر روی پلتفرم PC به مشخصات سخت افزاری مورد نیاز برای اجرای بازی FIFA 17 بر روی پلتفرم PC باز می گشت که این مورد خاص نیز اکنون به طور کامل مشخص گردیده است. بنا بر این به منظور آگاهی یافتن از این نکته که آیا بازی FIFA 17 قابلیت اجرا شدن بر روی سیستم کامپیوتری شما را خواهد داشت یا خیر تنها کافی است تا نگاهی به دنباله ی متن پیش رو بیاندازید.

 

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی FIFA 17 بر روی پلتفرم PC :

 

 • سیستم عامل :  Windows 7 / 8.1 / 10 – 64 – Bit
 • پردازنده : Intel Core i3-2100 3.1G Hz or AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz
 • کارت گرافیک :  NVIDIA GTX 460 or AMD Radeon R7 260
 • حافظه ی رم :  8 گیگا بایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب :  50 گیگا بایت
 • نسخه ی دایرکت اکس :  Direct X 11

 

سیستم پیشنهادی برای اجرای بازی FIFA 17 بر روی پلتفرم PC :

 

 • سیستم عامل :  Windows 7 / 8.1 / 10 – 64 – Bit
 • پردازنده :  Intel i5-3550K – 3.40GHz or AMD FX 8150 – 3.6 GHz
 • کارت گرافیک :  NVIDIA GTX 660 or AMD Radeon R9 270
 • حافظه ی رم :  8 گیگا بایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب :  50 گیگا بایت
 • نسخه ی دایرکت اکس :  Direct X 11

 fifa17

گفتنی است که بر اساس اعلام شرکت EA ، پردازنده های گرافیکی موجود در لیست بالا (در هر دو بخش حداقل سیستم مورد نیاز و سیستم پیشنهادی برای اجرای بازی FIFA 17) حداقل مدل های مورد نیاز برای اجرای بازی FIFA 17 بر روی پلتفرم PC به شمار می روند و بر این اساس علاقه مندان به اجرای بازی FIFA 17 بر روی پلتفرم PC به موجب تجربه ی این بازی توسط پردازنده  های گرافیکی قدرتمند تر از مدل های یاد شده در این لیست، کیفیت بهتری را در حین فرآیند اجرای این بازی شاهد خواهند بود. به هر حال شاید در مجموع بتوان از مشاهده ی مشخصات سخت افزاری اعلام شده برای اجرای بازی FIFA 17 بر روی پلتفرم PC به تاثیر احتمالی تغییر موتور گرافیکی نسخه ی جدید از مجموعه بازی های FIFA و تعویض آن از موتور قدیمی ایگنایت به تازه ترین نسخه از موتور گرافیکی فراست بایت در این بازی پی برد. تاثیری که به طور حتم بیش از هر چیز خود را در جهش قابل ملاحظه ی ساختار دیداری این بازی نسبت به نسخه های پیشین این مجموعه به نمایش خواهد گذاشت. البته تغییرات گرافیکی اعمال شده در بازی FIFA 17 تنها تغییرات موجود در نسخه ی جدید از مجموعه بازی های FIFA نسبت به نسخه های پیشین این مجموعه به شمار نمی روند و در این میان می توان تغییرات مهم دیگری را نیز در ساختار کلی این بازی مشاهده کرد که بسیاری از آن ها بخش گیم پلی نسخه ی جدید از سری FIFA را در بر می گیرند. سوای وجود بخش جدید داستانی در گیم پلی بازی FIFA 17 که با نام Journey شناخته می شود و در قالب مطالب پیشین خود به طور مفصل به آن اشاره کرده بودیم، جزییات جدیدی نیز به گیم پلی بازی FIFA 17 افزوده شده است که تمامی آن ها به منظور هر چه روان تر انجام شدن مسابقات این بازی طراحی شده اند. از میان این جزییات جدید می توان به دگرگون شدن سیستم حمل توپ و بازی فیزیکی اشاره کرد که به موجب آن اکنون بازیبازان از این قابلیت برخوردار هستند تا به هنگام حمل کردن توپ تحت شرایط گوناگون، با حایل ساختن بدن خود در برابر بازیکنان تیم حریف مانع از شکار توپ توسط آن ها گردند. علاوه بر آن تجربه کنندگان بازی FIFA 17 از امکانات بیشتری نسبت به نسخه های پیشین این مجموعه در زمینه ی شلیک ضربه های تمام کننده بر خوردار خواهند بود. به عنوان مثال در هنگام زدن ضربات سر اکنون می توان این ضربات را به شکل چکشی به سمت دروازه ی تیم حریف فرستاد. در کنار تمامی موارد یاد شده در سطور فوق باید به ارتقا یافتن هوش مصنوعی بازیکنان تیم حریف و تیم خودی و همچنین بهبود واکنش های آن ها نسبت به بازیکن حمل کننده ی توپ در میدان مسابقه نیز اشاره کرد. گفتنی است که بازی FIFA 17  در تاریخ 29 سپتامبر سال جاری میلادی برای سه پلتفرم کامپیوتر های خانگی ، کنسول اکس باکس وان و کنسول پلی استیشن 4 عرضه خواهد گردید. ضمن این که تجربه کنندگان بازی FIFA 17 بر روی شبکه ی اختصاصی شرکت EA و سرویس Origin Access می توانند این بازی را یک هفته زود تر از تاریخ انتشار رسمی آن تجربه نمایند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید