سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Mirror's Edge Catalyst اعلام شد

0

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Mirror's Edge Catalyst اعلام شد

بازی Mirror’s Edge Catalyst ابتدا قرار بود در روز ای ابتدایی سال جاری میلادی در اختیار علاقه مندان به این بازی قرار گیرد. اما در نهایت به دلیل انجام بهینه سازی های بیشتر بر روی این اثر، فرآیند انتشار بازی Mirror’s Edge Catalyst به تاخیر افتاد و چندین ماه به عقب رانده شد. با این حال اندک اندک در حال نزدیک شدن به تاریخ انتشار این بازی هستیم و بر همین اساس سازندگان این اثر به مشخص کردن سخت افزار کامپیوتری مورد نیاز برای اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst بر روی پلتفرم PC پرداخته اند.

 

 

به تازگی سازندگان بازی Mirror’s Edge Catalyst یعنی اعضای استودیو DICE مشخصات سخت افزاری مورد نیاز برای اجرای این بازی بر روی پلتفرم PC را مشخص کرده و آن را بر روی وب سایت رسمی این اثر منتشر ساخته اند. مشخصاتی که هر دو بخش حداقل سیستم مورد نیاز و سیستم پیشنهادی برای اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst بر روی پلتفرم PC را در بر می گیرند و می توانید اطلاعات مربوط به آن ها را در سطور زیر مشاهده نمایید.

 

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst بر روی پلتفرم PC :

 

سیستم عامل : Windows 7 – 64 Bit – use the latest Service Pack 

  • پردازنده :  Intel i3-3250 / AMD FX-6350. Note: Mirror’s Edge Catalyst requires at least 4 logical cores to run. 
  • کارت گرافیک :  NVIDIA GeForce GTX 650 Ti 2GB or better / AMD Radeon R9 270x or better
  • حافظه ی رم :  6 گیگا بایت
  • فضای مورد نیاز برای نصب :  25 گیگا بایت

 

سیستم پیشنهادی برای اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst بر روی پلتفرم PC :

 

  • سیستم عامل : Windows 10 – 64 Bit – use the latest Service Pack 
  • پردازنده :  Intel Core i7-3770 at 3.4 GHz / AMD FX-8350 at 4.0 GHz
  • کارت گرافیک :  NVIDIA GeForce GTX 970 4GB or better / AMD Radeon R9 280x 3GB or better
  • حافظه ی رم :  6 گیگا بایت
  • فضای مورد نیاز برای نصب :  25 گیگا بایت

 

گفتنی است که بازی Mirror’s Edge Catalyst در تاریخ 24 ماه می سال جاری میلادی برای سه پلتفرم کامپیوتر های خانگی ، اکس باکس وان و پلی استیشن 4 منتشر خواهد شد. البته پیش از انتشار بازی Mirror’s Edge Catalyst در تاریخ مقرر، علاقه مندان به این اثر می توانند طی روز های پیش رو و در بازه ی زمانی ما بین 22 آوریل تا 26 آوریل سال جاری میلادی به تجربه ی نسخه ی بتای این اثر بپردازند. گفتنی است که نسخه ی بتای بازی Mirror’s Edge Catalyst علاوه بر امکان تجربه ی مراحل اصلی این اثر شامل برخی مراحل جانبی و همچنین محتویات مربوط به بخش Social Play نیز خواهد بود.

 ME-Catalyst

بخش Social Play در واقع همان بخش چند نفره در بازی Mirror’s Edge Catalyst است که سازندگان این بازی به دلیل متفاوت بودن ساختار کلی این بخش از بازی با موارد آشنای موجود در بخش چند نفره ی سایر بازی های کامپیوتری، نام مذکور را برای آن برگزیده اند. یکی از بخش های موجود در قسمت Social Play رویداد های مبتنی بر مدت زمان محدود است که طی آن تجربه کنندگان بازی Mirror’s Edge Catalyst باید در مدت زمان معینی از نقطه ی مشخصی از شهر به نقطه ی دیگر آن بروند. اما نکته این جاست که مراحل مذکور توسط سازندگان بازی Mirror’s Edge Catalyst طراحی نشده اند و ساز و کار اصلی شان توسط خود بازیبازان تعیین می گردد. به این ترتیب که برخی از تجربه کنندگان بازی Mirror’s Edge Catalyst می توانند به تعیین مسیر مسابقه ها در بخش Social Play این بازی بپردازند و سایر بازیبازان هم در طول این مسیر ها برای کسب بهترین زمان ممکن با یکدیگر به رقابت بپردازند. همچنین می توان در دل برخی از مناطق شهر نقاط ویژه ای را مشخص کرد تا سایر بازیبازان بتوانند برای یافتن آن نقاط تلاش نمایند. بازی Mirror’s Edge Catalyst قصد باز تعریف دنیای به تصویر کشیده شده در نخستین عنوان از این مجموعه را دارد و به این منظور همان قهرمان بازی نخست یعنی Faith را در قامت قهرمان اصلی داستان این بازی قرار داده است. داستانی که در یک شهر خیالی به نام شیشه (Glass) با آسمان خراش های سر به فلک کشیده و ساختمان های بلند رخ می دهد و جزییات آن به کشمکش شخصیت نخست داستان با گروه فاسد و تمامیت خواه مسلط بر این شهر تمرکز یافته است. گیم پلی بازی Mirror’s Edge Catalyst بر فراز همین ساختمان های بلند شهر است که معنی و مفهوم پیدا می کند و بیش از هر چیز بر توانایی های پارکور شخصیت Faith و قابلیت او در امر جابجایی میان ساختمان های شهر و بالا رفتن از در و دیوار ها استوار شده است. در این میان قهرمان نخست بازی Mirror’s Edge Catalyst برخلاف بسیاری از همتایان یکه بزن خود در بازی های کامپیوتری مشابه، هیچ سلاحی برای قلع و قمع نمودن دشمنان در اختیار ندارد؛ اما در عین حال قادر است از برخی فنون سریع و برق آسا در طول مبارزات تن به تن خود بر علیه دشمنان استفاده نماید. ضمن آن که در محیط این بازی معما های مختلفی برای حل کردن وجود دارند که این امر می تواند گیم پلی بازی Mirror’s Edge Catalyst را از حالت یکنواخت خارج سازد. علاوه بر آن بنا بر تایید سازندگان این بازی، تجربه کنندگان بازی Mirror’s Edge Catalyst برای گشت و گذار در محیط شهر شیشه هیچ نیازی به تحمل بارگذاری های خسته کننده نخواهند داشت و به عبارت بهتر محیط این بازی به شکل کاملاً یکپارچه ای به تصویر کشیده خواهد شد. بر این اساس می توان شهر شیشه را به سان شهر گاتم در نسخه های اخیر سری بازی های بتمن بر شمرد؛ با این تفاوت که برای چرخ زدن در گوشه و کنار آن، شما بالی برای پرواز نخواهید داشت و می باید به توانایی های پارکور شخصیت Faith اکتفا کنید. به هر حال باید دید که آیا بازی Mirror’s Edge Catalyst خواهد توانست تجربه ای موفق تر از عنوان نخست این مجموعه را در اختیار علاقه مندان قرار دهد یا این که اوضاع قرار است به همان سبک و سیاق بازی Mirror’s Edge رقم بخورد.        

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید