سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی System Shock اعلام شد

0

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی System Shock اعلام شد

احتمالاً بسیاری از بازیبازان امروزی با نام بازی System Shock آشنایی چندانی ندارند و این نام برای آن ها کاملاً بیگانه به نظر می رسد. بازی System Shock را شاید بتوان یکی از موفق ترین و تاثیر گذار ترین عناوین حاضر در تاریخ صنعت بازی سازی قلمداد کرد که بیش از دو دهه قبل و در روز های اوج پلتفرم PC برای سیستم عامل ام اس داس عرضه شد و توانست با تلفیق ویژگی های مهم موجود در عناوین نقش آفرینی و شوتر اول شخص با یکدیگر در قالب یک بازی واحد، علاوه بر جلب نظر بسیاری از بازیبازان آن زمان، الهام بخش ساخت بسیاری از آثار مشابه پس از خود باشد. البته برای بازیبازانی که در زمان انتشار بازی System Shock شانس تجربه ی این بازی را نداشته اند، به زودی شانس دوباره ای برای ملاقات با این اثر ماندگار فراهم خواهد آمد. ملاقاتی که قرار است در قالب نسخه ای ویژه از بازی System Shock صورت بگیرد. بازی جهش یافته ای که به تازگی شاهد اعلام سیستم مورد نیاز برای اجرای آن توسط سازندگان این اثر هستیم.

پس از خریداری شدن حق امتیاز مجموعه بازی های System Shock به دست اعضای استودیو Night Dive ، علاقه مندان به نخستین عنوان از این مجموعه سال گذشته شاهد انتشار نسخه ای باز سازی شده از این بازی بودند. اثری که با نام System Shock: Enhanced Edition در اختیار بازی دوستان قرار گرفت و در ساختار آن (بی آن که تغییر چندان قابل توجهی در بخش گیم پلی این بازی صورت گیرد) شاهد بهبود هایی در بخش گرافیک این بازی و نوع اجرای آن بر روی سیستم های کامپیوتری امروزی بودیم. پس از آن از سوی سازندگان این نسخه ی باز سازی شده اعلام شد که به زودی نسخه ی دوباره سازی شده ای از بازی System Shock نیز توسط آنان طراحی و تولید خواهد شد. اثری تحت نام System Shock Remastered که به باز سازی نخستین عنوان از این مجموعه خواهد پرداخت و علاقه مندان به بازی System Shock می توانند علاوه بر پوست اندازی کامل بخش گرافیکی نسخه ی ابتدایی این اثر در این نسخه ی باز سازی شده، شاهد بهبود هایی هم در بخش گیم پلی این بازی باشند. با این حال در ماه گذشته اعضای استودیو Night Dive طی یک تغییر موضع محسوس به اعلام این نکته پرداختند که نسخه ی جدید از بازی System Shock بیش از آن که نسخه ای دوباره سازی شده از بازی کلاسیک System Shock باشد، یک ریبوت کامل و همه جانبه بر این بازی به شمار خواهد رفت و ویژگی هایی فرا تر از یک عنوان دوباره سازی شده را به مخاطبان خود عرضه خواهد نمود. در همین راستا نسخه ی جدید از بازی System Shock دیگر پسوند Remastered را به دنبال نام خود یدک نمی کشد و همانند سایر عناوین ریبوت محور تنها با نام System Shock شناخته خواهد شد. در این میان به تازگی شاهد اعلام مشخصات سخت افزاری مورد نیاز برای اجرای این اثر بر روی پلتفرم PC از سوی سازندگان آن (به شکل رسمی) هستیم که در ادامه ی این متن می توانید این مشخصات را از نظر بگذرانید.

 

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی System Shock بر روی پلتفرم PC :

 

 • سیستم عامل :  Windows 7 / 8.1 /10 – Only 64-bit versions
 • پردازنده :  Intel Core i5-2400 / AMD FX-8320 or better
 • کارت گرافیک :  NVIDIA GTX 670 2 GB / AMD Radeon HD 7870 2 GB or better
 • حافظه ی رم :  8 گیگا بایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب :  2 گیگا بایت
 • نسخه ی دایرکت اکس :  Direct X Version 11

 

سیستم پیشنهادی برای اجرای بازی System Shock بر روی پلتفرم PC :

 

 • سیستم عامل :  Windows 7 / 8.1 /10 – Only 64-bit versions
 • پردازنده :  Intel Core i7-3770 / AMD FX-8350 or better
 • کارت گرافیک :  NVIDIA GTX 970 4 GB / AMD Radeon R9 290 4 GB or better
 • حافظه ی رم :  16 گیگا بایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب :  2 گیگا بایت
 • نسخه ی دایرکت اکس :  Direct X Version 11

 system-shock

گیم پلی نسخه ی کلاسیک از بازی System Shock مبتنی بر مواردی نظیر جستجو در محیط ، مبارزه با دشمنان و حل معما طراحی شده بود که حالت غیر خطی و سیال آن تاثیر فراوانی بر آثار بعدی ساخته شده در دنیای بازی های کامپیوتری نظیر Deus Ex داشت. همچنین قوت قابل توجه بخش داستانی بازی System Shock و تلفیق بسیار مناسب آن با بخش گیم پلی این اثر، بعد ها زمینه ساز آثار موفقی نظیر Half – Life گردید و بر روی سایر عناوین داستان محور ساخته شده در دنیای بازی های کامپیوتری نظیر مجموعه بازی های بایوشاک نیز بسیار تاثیر گذار بود. به منظور تامین بودجه ی مورد نیاز برای طراحی و تولید عنوان ریبوت شده از بازی System Shock اعضای استودیو Night Dive روز گذشته این بازی را وارد پروسه ی کیک استارتر نمودند تا بلکه بتوانند در طول یک ماه آینده به تامین بودجه ی ابتدایی 900 هزار دلاری تعیین شده برای تولید این بازی بپردازند. جالب این جاست که با وجود اعلام مشخصات سخت افزاری مورد نیاز برای اجرای بازی System Shock بر روی پلتفرم PC ، تاریخ انتشار این اثر بر روی پلتفرم های مقصد آن هنوز از سوی سازندگان این بازی اعلام نشده است. با این حال بر طبق برنامه ی از پیش تعیین شده از سوی اعضای استودیو Night Dive به نظر می رسد که بازی System Shock قرار است در گام نخست ابتدا برای پلتفرم PC و سپس برای کنسول Xbox One عرضه شود. به هر حال باید منتظر ماند و دید که نسخه ی ریبوت شده از بازی تاریخ ساز System Shock دقیقاً در چه تاریخی در اختیار علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری قرار خواهد گرفت و آیا این بازی جدید و کاملاً پوست انداخته هیچ حرف تازه ای نسبت به نسخه ی کلاسیک این بازی برای گفتن خواهد داشت یا خیر.   

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید