سیگار الکترونیکی ده ها ژن مهم بدن را تغییر می دهد

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از آستان، بر اساس تحقیقات جدید دانشمندان دانشگاه کارولینای شمالی، استفاده از سیگار الکترونیکی مشکلات فراوانی را در مجرای تنفسی و سیستم ایمنی بدن به وجود می آورد.

استعمال سیگار الکترونیکی باعث تغییر ده ها ژن مهم در سیستم ایمنی بدن می شود و سلول های اپیتلیوم (بافت پوششی) در دستگاه تنفسی را نیز تخریب می کند.

دانشمندان دانشگاه کارولینای شمالی اظهار داشتند: استعمال سیگار الکترونیکی علاوه بر تغییرات سیستم ایمنی بدن، عفونت باکتریایی و التهاب راه های هوایی فوقانی را تشدید می کند.

یافته جدید دیگری که در مجله آمریکایی فیزیولوژی منتشر شده است، نشان می دهد که استنشاق مایعات طعم دار در بخار سیگار الکترونیکی بر عملکرد سلول ها تاثیر می گذارد و پروسه تغییرات ژنی را سهولت می بخشد.

استفاده طولانی مدت از سیگار الکترونیکی علاوه بر بیماری های انسدادی مزمن ریوی باعث آمفیزم و سرطان می شود. بنابراین استنشاق مایعات طعم دار که به شکل بخار در سیگار الکترونیکی موجود است تغییرات بیولوژیکی مختلفی را در بدن ایجاد می کند و در ایجاد مشکلات تنفسی نقش دارد.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید