شاهکار الکتریکی فیسکر در CES 2018 معرفی خواهد شد

0

شاهکار الکتریکی فیسکر در CES 2018 معرفی خواهد شد

کمپانی فیسکر یکی از شرکت های فعال در زمینه ساخت خودروهای الکتریکی است که البته بر خلاف رقبایی مانند تسلا و جنرال موتورز، بیشتر تلاش می کند ماشین هایی در تیراژی کمتر و با همراه داشتن برخی ویژگی های خاص برای مشتریان خاص تولید کند. این کمپانی در سال های گذشته نام خود را با مدل کارما بر سر زبان ها انداخت و حالا پس از گذشت چند سال و کسب تجربه کافی قصد دارد از جدیدترین شاهکار خود در نمایشگاه CES بعدی رونمایی کند.

هنریک فیسکر، مدیرعامل این کمپانی اخیرا اعلام کرد ماشین جدید شرکت که Fisker Emotion نام دارد در ژانویه آینده در CES 2018 در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت. وی در مصاحبه ای با نشریه The Street از نوع جدیدی باتری خبر داد که می توان آن را به وسیله تکنولوژی اختصاصی فیسکر به نام Ultracherger تنها در 9 دقیقه شارژ کرد و سپس با یک بار شارژ مسافتی نزدیک به 650 کیلومتر را با آن پیمود. این اعداد و ارقام می توانند اصلی ترین بازیگر دنیای ماشین های الکتریکی یعنی تسلا را به شدت تهدید کنند. باتری ماشین های تسلا در حال حاضر در 30 دقیقه شارژ می شوند که نسبت به 9 دقیقه فیسکر بسیار طولانی به نظر می رسد.

دیگر نکته درباره Fisker EMotion استفاده از ویژگی LIDAR است که باعث می شود سطح توانایی رانندگی بدون نیاز به راننده این خودرو به مرحله چهارم (در کل 5 سطح تا رسیدن به رانندگی کامل بدون نیاز به هیچ گونه دستور از سوی راننده وجود دارد) ارتقا یابد. بر اساس توضیحات ارائه شده در مصاحبه هنریک فیسکر، فاز اول تولید این خودرو با قیمتی نزدیک به 130 هزار دلار برای رقابت با Model S تسلا در اختیار خریداران قرار خواهد گرفت و سپس در برنامه بلند مدت، یک مدل ارزان تر با قیمتی در حدود 34 هزار دلار برای تحت فشار قرار دادن Model 3 تسلا تا سال 2020 در دست تولید خواهد بود. اولین سری از خودروهای Fisker EMotion از سال 2019 وارد بازار خواهند شد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید