شاهکار جدید سامسونگ: یک SSD با ظرفیت ۵۱۲ گیگابایت به اندازه یک سکه!

0

سامسونگ اعلام کرد که به‌تازگی، یک SSD طراحی و تولید کرده است که به همراه کلیه تجهیزاتش (حافظه فلش NAND، کنترل کننده و DRAM)، در یک پکیج کوچک جای خواهد گرفت! سایز این پکیج، تنها به اندازه یک سکه است! این حافظه‌های SSD تا ۵۱۲ گیگابایت را پشتیبانی می‌کنند و از ماه ژوئن در دسترس خواهند بود.

ابعاد این قطعه سخت‌افزاری ۱.۵ در ۱۶ در ۲۰ میلیمتر است و تنها ۱ گرم وزن دارد! سامسونگ برای تولید این محصول، ۱۶ حافظه ۴۸ لایه ۲۵۶ گیگابیتی V-NAND (مجموعا ۲۴۰ گیگابایت)، رم ۴ گیگابایتی LPDDR4 با چیپ DRAM چهار گیگابایتی و یک کنترل‌کننده را با یکدیگر ترکیب و فشرده‌سازی کرده و SSD اشاره شده را تولید کرده است.

این محصول در سایزهای ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایت در دسترس بوده و دارای سرعت خواندن‌های متفاوت از ۱۵۰ تا ۱۹۰K خواهد بود.

Jung-bae Lee معاون ارشد بخش حافظه‌های سامسونگ در این باره می‌گوید:

SSD NVMe سامسونگ دارای سرعتی معادل سه برابر SSDهای ساتا بوده و در کوچک‌ترین سایز ممکن طراحی و تولید شده است که با بالاترین ظرفیت ممکن یعنی ۵۱۲ گیگابایت عرضه می‌شود. تولید این قبیل SSDهای کوچک باعث می‌شود تا کامپیوترهای آینده نیز به سمت کوچک شدن پیش روند و جای بیشتری برای سایر قطعات سخت‌افزاری باز شود.

samsung-pm971-ssd

مهدی ده نبی

چند سالیه در زمینه نویسندگی مشغول به کار هستم و در کنارش٬ انواع کارهای گرافیکی رو هم انجام میدم. البته سابقه کارهای گرافیکیم خیلی بیشتر از نویسندگی هستش٬ اما به خاطر علاقه زیادی که به تکنولوژی دارم٬ نویسندگی رو هم در کنار گرافیک دنبال می کنم. همین!


گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید