شایعات اپلی: فروش ناامید کننده iPhone 6s تا به اینجا!

0

گیگر :

طبق گزارش تحقیقی که روز دوشنبه منتشر شده، بانک Pacific Crest می گوید که به نظر آنها فروش آخرین آیفون اپل کمتر از میزان پیش‌بینی شده و انتظارات تحلیلگران بوده است. این مرجع پیش بینی می‌کند که فروش فصل چهارم مالی ۲۰۱۵ اپل تنها شامل ۶۷ میلیون دستگاه آیفون باشد. این درحالی است که پیش از این گمانه زنی‌ها حاکی از فروش حداقل ۷۶ میلیون دستگاه آیفون تازه در فصل پایانی سال بود.

آیفون جدید که از ۲۵ سپتامبر وارد بازار شده، تا به اینجا نزدیک به ۲۰ روز بازار فروش جهانی را تجربه کرده است. پیش از این گفته می‌شد که آیفون جدید با فروش فوق‌العاده خوبی روبرو خواهد شد. اما بانک Pacific Crest در این زمینه چندان خوش بین نیست. البته این در حالی است که شرکت کالیفرنیایی اپل در ۲۸ سپتامبر اعلام کرد که رکورد فروش در سه روز اول عرضه آیفون این مجموعه شکسته شده و آیفون ۶ اس طی این مدت ۱۳ میلیون دستگاه فروش داشته است.

اما بر اساس گزارش Pacific Crest میزان تامین این اسمارت فون بعد از ان با چالش روبرو شده و اپل نیز میزان سفارش قطعات از زنجیره تولید را کاهش داده است.

اطلاعاتی که Pacific Crest بر اساس آنها نتیجه گیری کرده‌اند، از این قرار هستند:
– مذاکراتی که برخی منابع آگاه با زنجیره تامین قطعات اپل داشته‌اند، نشان می‌دهد که اپل سفارش قطعات در فصل چهارم سال جاری میلادی را کاهش داده است و به نظر می‌رسد دلیل این امر میزان فروش ناامید کننده آیفون جدید در هفته اول عرضه بوده است.
– همچنین بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط این بانک، میزان تقاضا هم کمتر از مقدار پیش‌بینی شده بوده است. به گونه‌ای که در مقایسه با آغاز عرضه آیفون ۶ در سال گذشته می‌توان گفت: تنها کمتر از ۱۰ درصد اپراتورهای موبایل و فروشندگان آیفون مورد مطالعه موجودی شان به اتمام رسیده است. این درحالی است که سال گذشته تنها دو یا سه هفته بعد از عرضه آیفون ۶ موجودی اکثر فروشندگان به اتمام رسید و تا دو ماه بعد هم آیفونی برای فروش نداشتند.
– علاوه بر این، تقریبا تمامی مراکز عرضه آیفون که مورد مطالعه قرار گرفته اند، اذعان دارند که فروش آیفون ۶ اس در مقایسه با آیفون ۶ کمتر است.

cover

پاسخ دهید