شایعات معرفی گوشی ویندوزفونی Surface با سیستم عامل Core OS قوت گرفت

0

شایعات معرفی گوشی ویندوزفونی Surface با سیستم عامل Core OS قوت گرفت

شایعات زیادی خبر از رونمایی گوشی جدید مایکروسافت در سال آینده را میدهند. گفته می شود که این Surface Phone قرار است با نسخه جدید از ویندوز 10 با نام ‘Windows Core OS’ رونمایی شود.

مایکروسافت تلاش های زیادی کرد تا گوشی های ویندوزفونی را به جایگاه خوبی در بازار برساند، اما بدلیل عدم دسترسی به برنامه های خوب و پرکاربرد، این پروژه موفقیت آمیز نبود. حالا مایکروسافت برنامه ریزی کرده است تا سرفیس فون یا یک گوشی هوشمند دیگر را در سال 2018 معرفی کند، اما برای موفقیت این گوشی مایکروسافت نیاز به یک سیستم عامل جدید دارد. براساس گزارشات منابع موثق، ویندوز Core OS قرار است یک نسخه قدرتمند برای موبایل باشد.

ویندوز Core OS به معماری خاصی وابسته نیست و در تمام دستگاه ها ازجمله موبایل، کامپیوتر و حتی تبلت های تاشو  نیز اجرا می شود. شل جدید مایکروسافت Composable Shell یا همان CShell در ویندوز Core OS اجرا خواهد شد و به این ترتیب ویندوز 10 با هر دستگاهی با هر اندازه از صفحه نمایش سازگار خواهد شد. Andromeda نام کد CShell برای موبایل است و طبق شواهد موجود Andromeda.exe در بیلد 17025 جدید ویندوز 10 مایکروسافت نیز وجود دارد. از آنجاییکه قابلیت برقراری تماس نیز در این بیلد موجود است، یعنی سیستم عامل جدید در دستگاه هایی که از تماس صوتی پشتیبانی میکنند نیز قابل استفاده می باشد. سرفیس فون و سرفیس نوت می توانند با قابلیت تماس صوتی جانشینان مناسبی برای گوشی های هوشمند باشند.

براساس آخرین شایعات مایکروسافت یک دستگاه تاشوی جدید با نام Surface Note یا Surface Journal معرفی خواهد کرد و از آنجاییکه نمونه های زیادی مشابه با طراحی Microsoft Courier توسط این شرکت به ثبت رسیده است، باید به زودی در انتظار یک دستگاه تاشو مایکروسافتی باشیم. این دستگاه که احتمالا مجهز به پردازنده اسنپدراگون کوالکام خواهد بود، دارای عمر باتری طولانی می باشد و از قابلیت اتصال به شبکه LTE نیز پشتیبانی خواهد کرد. البته این اخبار توسط مایکروسافت تأیید نشده است و تا زمان اعلام رسمی این شرکت نمی توان از صحت و سقم آنها اطمینان حاصل کرد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید