شایعه: آی‌فون 7 به جای جک هدفون، یک اسپیکر اضافه خواهد داشت!

0

به نظر می‌رسد که شایعه عدم وجود جک 3.5 میلی‌متری در آی‌فون در حال تایید است و اپل در حال تلاش است تا کیفیت صدای پرچم‌دار جدیدش را بسیار بهتر از وضع فعلی کند. حال گزارش‌های جدید حاکی از آن است که اپل در نظر دارد آی‌فون جدیدش را با دو اسپیکر عرضه کند. با توجه به یک یادداشت تحقیقاتی نوشته شده توسط بلین کورتیس و کریستوفر هملگارن، اپل در نظر دارد از یک آمپلی‌فایر داخلی جهت بهبود کیفیت و قدرت صدای محصول جدیدش بهره گیرد؛ اما این تصمیم ممکن است به حذف جک مربوط به هدفون شود.

iPhone-7-Lightning

اگر این شایعه به وقوع بپیوندد، آن‌گاه آی‌فون 7 با شرایط متفاوتی عرضه خواهد شد، یعنی وجود دو اسپیکر به همراه یک آمپلی‌فایر جهت تقویت صدا و در کنار آن عدم وجود جک 3.5 میلی‌متری استاندارد! البته این گزارش اشاره می‌کند که آی‌فون 7 از قابلیت دینامیک کاهش نویز هنگام مکالمه بهره نمی‌گیرد و این عمل را از طریق بهره‌گیری از یک کدک دیجیتال انجام خواهد داد.

قسمت جالب دیگر این گزارش، مربوط می‌شود به پکیجی که همراه آی‌فون جدید عرضه می‌شود. پیش از این گزارش‌ها حاکی از آن بود که اپل قصد دارد تا همراه آی‌فون جدید خود، یک هدفون بلوتوث نیز به مشتری هدیه کند؛ اما گزارش‌های جدیدتر نشان می‌دهد که اپل چنین قصدی ندارد و احتمالا هدفون‌های خود را با کابلی عرضه می‌کند که از طریق پورت Lightning به گوشی متصل می‌شود.

باید دید که اپل این موضوع را چه گونه برنامه‌ریزی می‌کند؟!

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید