شایع ترین بیماری های مردان ایرانی

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، دکتر فرزین سلیمان زاده افزود: انواع خطراتی که مردان را به واسطه جنسیت، نوع کارهایی که انجام می دهند و شیوع بیشتر برخی از بیماری ها که سلامتی آنها را تهدید می کند بر اهمیت برگزاری’ روز ملی سلامت مردان’ و توجه دادن مردان به بیماری هایی که در کمین شان است می افزاید.

وی با بیان اینکه بیماری های عفونی مردان نیز در دنیا و ایران در حال شیوع است، افزود: برای این بیماری ها راه های پیشگیری و درمان های مناسب داریم. بیش از آن که درمان در مورد آنها نقش کنترل کننده داشته باشد آگاهی و اطلاع رسانی در خصوص پیشگیری از آنها بسیار حائز اهمیت است.

شیوع خزنده بیماری های جنسی در مردان ایرانی

جراح و متخصص بیمارهای کلیه و مجاری ادرار همچنین تصریح کرد: آنچه به نظر انجمن ارولوژی ایران امسال به دغدغه مهمی طی سال های اخیر تبدیل شده شیوع بیماری های منتقل شونده از راه جنسی است که باید به دقت مورد نظر قرار گیرد.

سلیمان زاده ادامه داد: به دلیل شرایط فرهنگی کشور ما، کمتر در خصوص این بیماری ها صحبت می شود. حال آنکه برخی از این بیماری ها در جامعه به طور خزنده و زیرپوستی رو به افزایش است که در صورت عدم توجه و پیشگیری سریع می تواند به عنوان یک بمب ساعتی خطرناک عمل کند.
 
وی تصریح کرد: به همین دلیل موضوع خاصی که امسال در روز سلامت ملی مردان روی آن تأکید بیشتری داریم سلامت در حیطه بیماری های منتقله از راه جنسی است؛ تا خانواده ها را از این مهم مطلع کنیم.
 
مردان کمتر از زنان به سلامتی شان اهمیت می دهند

این ارولوژیست خاطرنشان کرد: بر اساس تحقیقات و بررسی های صورت گرفته مشخص شده که مردان نسبت به زنان به سلامت خود توجه کمتری دارند و این امر در کشورهای پیشرفته و در حال توسعه نیز کم و بیش یکسان است. حتی در کشورهای پیشرفته هم مردان به دلیل ویژگی های اجتماعی و ذهنی در مراقبت از سلامت خود نسبت به خانم ها سهل گیر تر هستند.

وی یادآور شد: بنابراین شیوع برخی از بیماری های مهم مانند سرطان ها؛ دیابت و بیماری هایی که در پی مصرف سیگار و یا سوء مصرف الکل و مواد مخدر و همچنین عادات غذایی نا مناسب ایجاد می شوند نیز در مردان بیشتر از زنان است.

عضو هیئت مدیره انجمن ارولوژی ایران اظهارکرد: امسال تفاهم نامه ای را با انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی نیز به امضاء رساندیم تا از امکانات و مراکز درمانی وابسته به این انجمن نیز در روز ملی سلامت مردان به نحو مطلوب و در راستای خدمات رسانی بهتر وگسترده تر به مردان در سراسر کشور بهره مند شویم. ششم اسفند هرسال مصادف با روز ملی سلامت مردان در کشور است.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

منبع: انجمن اورولوژی ایران

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید