شرایط سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ اقتصادی در حوزه دانش‌بنیان فراهم می‌شود

0

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرایط سرمایه گذاری شرکت های بزرگ اقتصادی در حوزه دانش بنیان خبر داد.

علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی در گفتگو با برنگار  حوزه فناوری‌های نوین گروه علمی پزشكی  گفت: با توجه به اهمیت سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان در فضای کنونی جامعه، معاونت علمی تصمیم گرفت تا برای فراهم کردن بستر و شرایط سرمایه گذاری سرمایه گذاران و هلدینگ های بزرگ در حوزه دانش بنیان اقداماتی انجام دهد.

وی ادامه داد: چند دلیل اساسی برای فراهم شدن این شرایط وجود دارد که از جمله آن می توان به وجود فضای حاکم بر جامعه که موجب شده تا هلدینگ های بزرگ و سرمایه گذار به سمت سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان حرکت کنند اشاره کرد.

دلیری در ادامه خاطر نشان کرد: موضوع توانمندی بالای فعالان بخش خصوصی به عنوان سرمایه گذار شاخص در کشور که به سمت فعالیت در حوزه دانش بنیان حرکت می کنند نیز از دیگر دلایل اهمیت موضوع فراهم شدن بستر و شرایط سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان است.

وی عنوان کرد: در بررسی های اولیه نیاز ایجاد بانک اطلاعاتی این شرکت ها احساس شد به همین دلیل پس از جمع بندی های اولیه مقرر شد تا ما یک بانک اطلاعاتی از محل خروجی فن بازار، فرابورس و بانک اطلاعاتی امور شرکت های دانش بنیان ایجاد کنیم و پس از پردازش براساس حوزه های فعالیتی دسته بندی می شوند.

معاون توسعه مدیریت ومنابع معاونت علمی خاطر نشان کرد: همزمان با تکمیل و جمع بندی اطلاعات شرکت ها و سرمایه گذاران بزرگ اقتصادی ما با برخی از مجموعه های بزرگ خصوصی نیز قراردادها و تفاهم نامه هایی امضاء کرده ایم تا نیازهای سرمایه گذاری آن ها را به سمت شرکت های دانش بنیان سوق دهیم. 

وی تصریح کرد: کانون توسعه نوآوران، شرکت هواپیمایی ماهان، مجموعه موسسه مولی الموحدین، صندوق ذخیره فرهنگیان و مواردی ازاین قبیل جزو شرکت ها و سرمایه گذارانی بودند که قابلیت سرمایه گذاری در حوزه شرکت های دانش بنیان را دارند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید