شرطِ ساخت «سلام بمبئی ۲»

0

گیگر:

طراح صحنه فیلم «سلام بمبئی» که به عنوان پروژه مشترک ایران و هند ساخته شده است از فضای حرفه‌ای تولید در سینمای هند صحبت کرد.

به گزارش بولتن نیوز، مجید میرفخرایی طراح صحنه و لباس با اشاره به طراحی صحنه و لباس فیلم «سلام بمبئی» به کارگردانی قربان محمدپور که چند ماه درگیر آن بوده است، بیان کرد: من دی ماه سال ۹۴ به هند رفتم و تا ابتدای نوروز برای طراحی و ساخت لوکیشن این فیلم سینمایی درگیر بودم.

سلام بمبئی


وی با اشاره به این پروژه مشترک تصریح کرد: ما تاکنون به این شکل با هندی ها کار نکرده بودیم. البته یک فیلم دیگر هم در همکاری با آنها داشتیم اما به این صورت که به هند برویم و با بازیگران مطرح هندی ارتباط داشته باشیم، نبوده است. کار آنها بسیار حرفه ای است و شباهت زیادی با هالیوود دارد. فکر می کنم اگر محصولات مشترک دیگری با هند داشته باشیم برای سینمای ایران بسیار مفید است.

میرفخرایی با اشاره به ویژگی های سینمای هند عنوان کرد: سینمای هند هم از خصلت های شرقی برخوردار است و هم تکنیک ها و فضای حرفه ای غربی را دارد و این دو را به خوبی با هم تلفیق کرده است. از این نظر آشنایی و همکاری مشترک ما با هند بسیار خوب بود. من در فیلم «سلام بمبئی» چندین دستیار حرفه ای داشتم چون آنها سندیکا دارند و نمی توان به راحتی هر فردی را وارد کار دستیاری کرد. هر کسی هم کار خودش را انجام می دهد و در نهایت همه امور مشخص و خط کشی شده است و این سینمای حرفه ای است که در ایران باید آن را بیاموزند.

طراح صحنه و لباس فیلم «روز واقعه» اضافه کرد: نگاه حرفه ای در آنجا این بود که همه چیز را برای شما فراهم می کردند و به اصطلاح چانه نمی زدند به طور مثال اگر شما می گفتید من به چهار دستیار نیاز دارم به اندازه نیاز شما افراد را در اختیارتان می گذاشتند.

نمایش ایرانی ها با المان های ایرانی در کنار چیدمان هندی

وی درباره سختی طراحی های این پروژه سینمایی توضیح داد: لوکیشن های متعددی در این پروژه وجود داشت که باید روی آنها کار می شد مخصوصا خانه ای خالی وجود داشت که باید کاملا پر می شد و من باید در همه این طراح ها دو نکته را رعایت می کردم؛ ما می خواستیم هم خانواده هندی و هم خانواده ایرانی را نمایش دهیم. در منازل شخصیت های این فیلم هم باید المان هایی از ایران به نمایش درمی آمد تا ایرانی بودن ایرانی ها حفظ شود و در منزل هندی ها هم باید المان هایی از هند به تصور کشیده می شد و این مساله کار را کمی سخت می کرد. با این حال خود من از طراحی ها راضی هستم.

طراح صحنه و لباس «سلام بمبئی» با اشاره به دو بازیگر ایرانی این فیلم بیان کرد: بنیامین بهادری و محمدرضا گلزار دو بازیگر ایرانی این فیلم هستند که منازلشان این طراحی های ایرانی را شامل می شود و بیننده بعد از تماشای فیلم به تفاوت های طراحی لباس و چیدمان بین دو فرهنگ ایران و هند پی می برد.

میرفخرایی در پایان درباره ساخت نسخه دوم این پروژه سینمایی نیز عنوان کرد: آقای محمدپور در این باره صحبت هایی با من داشته است و اگر قرار باشد نسخه دوم این فیلم را بسازیم احتمالا دوباره حدود چند ماه قبل از نوروز سال ۹۶ به هند برویم. بنابراین اگر نسخه اول فیلم «سلام بمبئی» موفق باشد نسخه دوم هم ساخته خواهد شد.

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید