شرط حمایت وزارت علوم از طرح های علمی دانشجویان/ نوآوری؛ محور اصلی فعالیت انجمن های علمی

0

وزارت علوم از همه انجمن ها و تشکل های دانشجویی به این شرط حمایت می کند که طرح دانشجویی مثبت ارزیابی شود.

فضل الله ایرجی کجوری مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و منصور میراحمدی چناروئیه معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی به میان دانشجویان برگزار کننده این غرفه ها رفتند و با آنها گفتگو کردند.

خبرنگار ارزیابی این مسئولان را در ارتباط با برگزاری چنین جشنواره ای جویا شد. 

فعالیت های علمی؛ مهمترین ویژگی دانشگاهها

ایرجی کجوری درباره این نمایشگاه و ابتکاراتی که دانشجویان در آن به نمایش گذاشته بودند، اظهار داشت: این نوع جشنواره ها منجر به افزایش فعالیت های دانشجویی در قالب انجمن های علمی می شود چرا که انجمن های برگزیده می توانند در جشنواره های ملی حرکت فعالیت داشته باشند.

وی در خصوص افزایش فعالیت های این انجمن گفت: استقبال از انجمن های علمی در فضای دانشگاه چشمگیر و ارتباط گروه ها با انجمن های علمی زیاد است. بنابراین تصور می کنم این انجمن ها مخاطبان خود را پیدا کرده و پیشرفت خواهند کرد چرا که مهمترین فعالیت هایی که در دانشگاه شکل می گیرد فعالیت علمی است.

به گفته این مقام مسئول در وزارت علوم، انجمن های علمی دانشجویی ارتباط بین استادان و دانشجویان را افزایش می دهد چون به صورت فضاهای مکمل آموزش و پژوهش هستند.

ایرجی کجوری درباره حمایت وزارت علوم از طرح ها و ایده های برگزیده، بیان کرد: در توسعه و ترویج انجمن های علمی و فعالیت آنها اهتمام لازم را انجام می دهیم. وزارت علوم از همه انجمن ها و تشکل های دانشجویی به این شرط حمایت می کند که طرح دانشجویی مثبت ارزیابی شود.

خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت و گویی هم با معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی انجام داد.

نوآوری؛ محور اصلی فعالیت انجمن های علمی

چناروئیه درباره جشنواره حرکت گفت: شرایط برگزاری جشنواره حرکت در مقایسه با سال های گذشته بهتر شده چرا که از نظر تعداد و نوع مشارکت شاهد افزایش شرکت کنندگان هستیم. به علاوه افزایش کیفیت در کارهای اجرایی کاملاً واضح است.

وی در خصوص محور فعالیت انجمن های علمی بیان کرد: از سال گذشته محور اصلی فعالیت انجمن ها را نوآوری و فناوری قرار دادیم؛ بنابراین به انجمن ها گفته شد حداقل یک کار جدید را برای ارائه در این جشنواره داشته باشند که بازدید هم نشان می دهد وضعیت قابل قبولی داریم.

میراحمدی در خصوص حمایت از انجمن های علمی و فعالیت های آنها گفت: یک بودجه کل برای انجمن ها در نظر گرفته شد ولی به فراخور تلاش دانشجویان بودجه مناسبی توزیع می شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید