شروع آزمایش خودروهای خودران ولوو در انگلستان

0

بزودی کمپانی ولوو، پروژه آزمایشی رانندگی خودکار خود را در انگلستان آغاز می‌کند. این پروژه The Drive Me London نام داشته و در اوایل سال ۲۰۱۷ با تعداد محدودی از خودروی‌های  نیمه مستقل کمپانی ولوو آغاز می‌شود. این برنامه تا سال ۲۰۱۸ گسترش یافته و حدود ۱۰۰ خودروی نیمه مستقل  ولوو در انگلستان تردد می‌کنند. آزمایش مذکور، از بزرگترین و گسترده‌ترین آزمایشات رانندگی خودکار در انگلستان است.

volvo-xc90-drive-me-test-vehicle

ولوو با استفاده از اطلاعات و داده‌های حاصل از این آزمایش؛ به بهبود تکنولوژی رانندگی خودکار پرداخته و از عملکرد مطلوب این فناوری در شرایط واقعی اطمینان حاصل می‌کند.

volvo-xc90-drive-me-test-vehicle1

ساجد جاوید وزیر کسب و کار بریتانیا، با ستایش نوآوری و مهارت‌های ابتکاری ولوو ؛ خودروهای خودروان را سریع‌تر، پاک‌تر و امن‌تر توصیف کرده و می‌گوید که انگلستان به لطف تحقیقات پایه خود در سطح جهانی، راه توسعه فن‌آوری‌های مورد نیاز را یافته و این آزمایشات در آینده به شکل وسیعی رایج خواهد شد.

volvo-xc90-drive-me-test-vehicle2

براساس تحقیقات ولوو در صورت استفاده از سیستم رانندگی خودکار، ۳۰ درصد از آمار تصادفات کاهش می‌یابد. اکثر تصادفات به دلیل خطای انسانی رخ می‌دهند و با استفاده از فن‌آوری رانندگی خودکار  این مشکل از بین خواهد رفت.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید