شرکت دی‌اچ‌ال ون‌های برقی خود را می‌سازد!

0

شرکت پست معروف آلمانی شروع به استفاده ون‌های برقی برای تحویل مرسوله‌ها و نامه‌ها در اکثر شهرهای آلمان کرده که نشان از اهمیت دادن این شرکت به مسائل زیست محیطی است. این شرکت پست و گروه‌های وابسته به آن از ون‌های برقی معروف به StreetScooter به جای ون‌های فولکس‌واگن با سوخت قدیمی در سراسر آلمان استفاده می‌کنند.

dpdhl-elektrofahrzeuge-09-1

دی‌اچ‌ال شروع به ساخت وسایل نقلیه خصوصی خود پس از رد شدن تقاضای ساخت ون‌های برقی توسط کارخانه‌های خودروسازی کرد. هم‌ اکنون دی‌اچ‌ال ۱۰۰۰ دستگاه خودرو برقی را به کار گرفته و تولید سالانه ۵۰۰۰ دستگاه را در دست تولید دارد. هر ون برقی با طول عمر مفید ۱۶ سال با کارکرد ۶ روز در هفته و ۱۰ ساعت کار روزانه طراحی شده است.

dpdhl-elektrofahrzeuge-2-c-jennifer-zumbusch-1

برای تولید ون‌های برقی، دی‌اچ‌ال تحقیقات گسترده‌ای انجام داده؛ بطوریکه قطعات این خودرو ترکیبی از محصولات کارخانه‌های مختلف، برای مثال موتور برقی آن از شرکت بوش و چراغ‌هایش از کارخانه Hella، هستند. درحالیکه دی‌اچ‌ال مفتخر از خودرویش هست، اما فولکس‌واگن ناراحت ازکنار گذاشتن ون‌های Caddy توسط این شرکت پست است. ماتیاس مولر سرپرست فولکس‌واگن در گفتگو با رویترز گفت: من بی‌نهایت ناراحت هستم و از خود مدام می‌پرسم چرا این شرکت پست با مسئولان تجاری فولکس‌واگن برای تولید خودروهای برقی صحبت نکرد، با این وجود ما به دنبال ارائه پیشنهاد‌های جدید برای همکاری با این شرکت و دیگر شرکت‌های حمل‌ و نقل خواهیم بود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید