شرکت مدیاتک از فناوری شارژ سریع Pump Express 3.0 رونمایی کرد ۲۰۱۶

0

فناوری شارژ سریع Pump Express 3.0
فناوری شارژ سریع Pump Express 3.0

شرکت مدیاتک از فناوری شارژ سریع Pump Express 3.0 رونمایی کرد ۲۰۱۶

گوشی‌های‌هوشمند در سال‌های اخیر، به محصولاتی فوق‌العاده محبوب تبدیل شده‌اند و با این وجود که سال به‌ سال، قدرت‌مندتر می‌شوند؛ این محصولات، هنوز یک نقطه ضعف دارند و آن، ماندگاری باتری است. بسیاری از منتقدان با این موضوع که ماندگاری باتری در گوشی‌های‌هوشمند برخلاف پیشرفت‌های نسبی به‌دست‌آمده در دیگر مشخصات‌فنی نظیر صفحه‌نمایش و قدرت پردازش، یکی از معایب آن‌ها است؛ هم عقیده‌اند. از آن‌جا که طراحی و توسعه باتری‌هایی با ظرفیت بیش‌تر با توجه به محدودیت‌هایی که ممکن است برای گوشی‌های‌هوشمند به‌همراه داشته باشد، کمی غیرممکن به‌نظر می‌رسد؛ شرکت‌ها به‌دنبال بهره‌گیری از فناوری‌های مختلفی برای افزایش سرعت شارژ باتری‌های نسل حاضر هستند. فناوری ” شارژ سریع ” کوالکام، یکی از بهترین و شناخته‌شده‌ترین فناوری‌هایی است که سازندگان برای جبران ماندگاری پایین باتری‌های گوشی‌های‌هوشمند، می‌توانند استفاده نمایند. با این‌حال، بسیاری از سازندگان دیگر، به‌دنبال راه‌حلی متمایز برای برطرف‌کردن این مشکل، می‌گردند؛ برای مثال، می‌توان به شرکت مدیاتک و OPPO اشاره کرد؛ شرکت OPPO که یکی از ۵ سازنده مطرح در بازار چین محسوب می‌شود، نسخه‌ای تازه از فناوری ” شارژ سریع VOOC ” را ارایه داده است که با سرعت فوق‌العاده‌ای، می‌تواند باتری‌ گوشی‌های‌هوشمند را شارژ نماید. اما این‌بار، نوبت شرکت مدیاتک بوده که به‌تازگی، از فناوری شارژ  سریع Pump Express 3.0 رونمایی کرده است. برای جزئیات بیشتر، همراه ترنجی باشید.

مدیاتک مدعی است که فناوری شارژ سریع Pump Express 3.0، می‌تواند باتری یک گوشی‌هوشمند را از ۰ تا ۷۰ درصد در مدت ۲۰ دقیقه، شارژ نماید. البته این شرکت، اشاره‌ای به ظرفیت باتری مذکور، نداشته است. علاوه‌براین، مدیاتک اعلام کرده است که به کمک این فناوری، در صورتی‌که باتری گوشی‌هوشمند خود را به مدت ۵ دقیقه شارژ نمایید؛ می‌توانید تا یک ساعت از آن برای مکالمه مداوم، استفاده کنید. جفری جو، رئیس اجرایی مدیاتک، مدعی است :

چالش مهندسی در جهان امروز گوشی‌های‌هوشمند، برطرف‌کردن خواسته‌ی مشتریان برای ارایه یک محصول قدرت‌مند با ویژگی‌های غنی چندرسانه‌ای بوده؛ بدون آنکه نیاز باشد تا کاربران، گوشی‌های‌هوشمند خود را تمام‌روز به برق، متصل کنند. فناوری ما به کاربران، اجازه می‌دهد تا باتری دستگاه خود را به سرعت شارژ نمایند.

هم‌چنین، مدیاتک براین‌باور است که فناوری شارژ سریع Pump Express، اولین فناوری برای فعال‌کردن شارژ مستقیم از طریق برق درنظر گرفته‌شده برای یو‌اس‌بی Type-C است. این شرکت، ادعا دارد که شارژ مستقیم، مدار شارژ در داخل گوشی‌هوشمند را دور می‌زند؛ به‌همین، مانع از داغ‌شدن بیش از حد دستگاه شده و جریان الکتریکی را به‌طور مستقیم، به باتری انتقال می‌دهد.

مدیاتک، تضمین می‌کند که راه‌حل شارژ سریع جدید این شرکت، بسیار ایمن است. این شرکت در واقع، از فناوری تراشه خود با فناوری ارایه‌شده توسط Richtek که متعلق به مدیاتک است، به‌منظور کنترل حرارت در هنگام شارژ، استفاده می‌کند. در مقایسه فناوری شارژ سریع Pump Express 3.0 با فناوری Pump Express 2.0، می‌توان گفت که نسل جدید این فناوری، بازده‌ بیشتری در هنگام شارژ باتری گوشی‌های‌هوشمند دارد؛ با سرعت بیشتری، می‌تواند دستگاه هوشمند کاربران را شارژ نماید و علاوه‌براین، حرارت کم‌تری در هنگام شارژ گوشی‌هوشمند شما تولید می‌کند. این شرکت، ادعا دارد که  فناوری شارژ سریع Pump Express 3.0 در مقایسه با Pump Express 2.0، اتلاف انرژی را به بیش از ۵۰ درصد، کاهش می‌دهد. این فناوری بنابر اعلام رسمی شرکت مدیاتک، برروی تراشه‌های سری Helio P20 به‌کار گرفته شده است؛ به‌همین جهت، می‌توان آن‌را تا پایان سال در گوشی‌های‌هوشمند، مشاهده کرد.

گردآوری:گیگر

منبع:toranji

لینک مطلب

پاسخ دهید