شرکت های دانش بنیان توانمند می شوند

0

مدیر گروه متخصصین ایران و رئیس صنف شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز آموزش مدیریت دولتی و توسعه پژوهشی نهاد ریاست جمهوری با گروه متخصصان ایران در جهت ارتقا رشد علمی انجام می‌شود.

همکاری متخصصان ایران با باشگاه پژوهشگران جوان با هدف ارتقا شرکت‌های دانش بنیان

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی ؛ ایمان مشرقی مدیر گروه متخصصین ایران و رییس صنف شرکت‌های دانش‌بنیان صبح امروز در مراسم اولین گردهمایی نشست متخصصین و مسئولان در هتل استقلال تهران با اشاره به اخذ تأییدیه مختلف  گروه‌های تخصصی از جهاد دانشگاهی وزارت علوم اظهار داشت: گروه‌های مختلف تخصصی ملی از سازمان‌های پژوهش‌های چشم انداز دانشگاه علمی کاربردی تأییدیه مختلف گرفته و با عقد تفاهم‌نامه به مرکز آموزشی مدیریت ایران و مرکز توسعه پژوهشی نهاد ریاست جمهوری و معاونت حقوقی آن سعی در ارتقا بار علمی و کارآفرینی در کشور می‌کند.

وی یادآور شد : 17مرکز تخصصی زیر نظر تشکیلات گروه متخصصان ایران تأسیس شده و در حوزه‌های مختلف علمی مانند راه‌ و شهرسازی، مطالعات باز، آی‌تی ، آی سی تی و محیط زیست به آموزش و پژوهش می‌پردازد.

مشرقی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه‌های مختلف  علمی و ارزیابی جایگاه کارآفرینی از دیگر اقدامات گروه علمی متخصصین ایران است.

وی عنوان کرد:‌ امروزه باید به فکر صادرات خدمات علمی بوده زیرا که کشورمان در حوزه نخبگان هیچ نقطه ضعفی ندارد.

مشرقی تأکید کرد: استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود در کشور به نوعی می‌تواند یک نقشه راهی شود و ما در سایت دانش بنیان پیگیر بحث چابک‌سازی واحدهای صنعتی، توانمندسازی واحدها هستیم.

وی گفت: المپیاد ملی متخصصین ایران در بهمن ماه در جهت توامندسازی برگزار می‌شود.

فعالیت علمی 350 شعبه باشگاه پژوهشگران جوان در کشور

در ادامه مراسم کریم زارع مسئول باشگاه پژوهشگران جوان گفت:‌ ما باید نقش تأثیر گذار در حوزه های مختلف علمی داشته باشیم و این امر امروزه با همکاری گروه متخصصین ایران و مرسو برگزار شده و این باشگاه مانند یک چتر حمایتی عمل می‌کند.

 وی یاد‌آور شد :‌باشگاه پژوهشگران جوان در 350شهر مرکز استان شعبه داشته و قرار است در آینده‌ای نزدیک در حوزه مدیریت اقتصاد و حسابداری کنفرانس بین‌المللی در دانشگاه خواجه نصیر با همکاری متخصصین ایران برگزار کند.

زارع عنوان کرد: اگر ما از نخبگان جوان کشورمان استفاده نکنیم دنیا از این هوش و توانمندی بالا آن‌ها بهره برده و اختراعات را به نام خود ثبت می‌کنند.

وی تأکید کرد: باشگاه پژوهشگران جوان با همکاری متخصصان ایران در راستا رهنمودهای رهبری گام‌های بلندی در جهت ارتقا سطح علمی کشور بردارد.

نیروی انسانی بزرگترین سرمایه کشور

در ادامه مراسم رضا امینی‌فر عضو هیئت اجرایی و اقتصاد ایران گفت: اقتصاد ایران ویژه و خاص بوده اختلاف سلیقه و فرمول آن ناشی از جزئی‌ نبودن اقتصاد ایران است.

وی یادآور شد: اقتصاد ایران تحت تأثیر 40 متغیر می‌تواند موفق عمل کند و این عوامل سبب افزایش تولید سرانه ملی در کشور شود.

امینی‌فر عنوان کرد:‌ نیروی کار یکی از بزرگترین سرمایه‌های کشور بوده که ما در کنار عواملی چون ذخایر طبیعی، توسعه اقتصادی و معادلات تجاری می‌توانیم به رشد اقتصادی کشور امیدوار باشیم.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید