شلوار جین تنگ ن‍پوشید

0

گیگر :

شلوارهای جین تنگ مدت درازی است مد هستند و ظاهراً قصد ندارند به‌قول‌معروف از مد بیفتند. با این حال این شلوارها بر روی بدن و سلامتی افراد تأثیر منفی می‌گذارند.

طبق یک تحقیق که در سال ۲۰۱۵ انجام شد، اوایل سال ۲۰۱۵ زنی ۳۵ ساله و استرالیایی به دلیل پوشیدن شلوار جین تنگ دچار مشکلاتی در سلامتی‌اش شد و بعد به بیمارستان انتقال یافت.
این فرد به مدت چند ساعت به صورت چمباتمه در حال جابه‌جایی لوازم خانه یکی از بستگانش بود. پس از چند ساعت، وی به شدت احساس ناراحتی می‌کند.

زمانی که عصر در حال بازگشت به خانه بود، احساس می‌کند پاها و رانش بی‌حس شده‌اند. همچنین قسمت جلوی پاهایش ول شدند. این فرد دیگر نمی‌توانست راه برود. در نتیجه لغزید و زمین خورد. وی دیگر نمی‌توانست پاها، زانو و رانش را حرکت دهد. وی به مدت چند ساعت روی زمین افتاده بود تا این که پیدایش کردند.
زمانی که این خانم به بیمارستان منتقل شد، پاهایش به اندازه‌ای متورم بودند که پزشکان مجبور شدند شلوار جین را با قیچی ببرند.

پزشکان پس از آزمایش و معاینه متوجه شدند ساق پاهای این خانم به شدت ورم کرده است. همچنین نوک انگشتانش ضعیف شده و زانوهایش از کار افتاده بودند. بی‌حسی در کنار ساق، کف و روی پاها وجود داشت.

سی‌تی‌اسکن پاها نشان داد که ماهیچه ساق پاها به شدت کوچک شده؛ این شرایط زمانی پیش می‌آید که ضربه یا آسیبی مانند سکته اتفاق افتاده باشد.
اعصابی که حرکت و احساس انگشتان پا، پا، ماهیچه‌های ساق پا و قسمت پایین پاها را از طریق سیگنال‌های الکتریکی فراهم می‌آورند، مسدود شده بودند. این امر باعث بی‌حسی و بی‌حرکتی پاها شده بود.

نشستن به حالت چمباتمه به مدت دراز و بدون وقفه به اعصاب قسمت پایین پا فشار آورده و به آن‌ها آسیب رسانده بود. علاوه بر این، شلوار جین تنگ نیز این موضوع را تشدید کرده بود و ماهیچه‌ها فضایی برای تنفس نداشتند. مسدودسازی جریان خون در قیمت پایین پاها باعث اعمال فشار بیش‌ازحد و تورم ماهیچه‌ها شده بود.
گاهی اوقات تنها راه رفع این مشکل جراحی است. بهبود این خانم ۴ روز طول کشید و پس از ۴ روز وی توانست مجدداً راه برود.

از جمله مشکلات سلامتی دیگری که در اثر پوشیدن شلوار جین تنگ ایجاد می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
۱. سندرم شلوار تنگ: این مشکل زمانی پیش می‌آید که عصب مسئول ایجاد حرکت و حس در ران تحت فشار قرار بگیرد. این موضوع معمولاً به دلیل پوشیدن شلوارهای بسیار تنگ مشاهده می‌شود. این سندرم باعث بروز علائمی همچون مورمور شدن، سوزش و دردی که تیر می‌کشد، در قسمت بیرونی ران می‌شود.
۲. برجستگی ران: در این حالت، زخم‌ها یا فرورفتگی‌هایی در ران فرد ایجاد می‌شود.
۳. مشکلات تولیدمثل در مردان: پوشیدن شلوارهای تنگ در مردان منجر به بروز پیچ‌خوردگی بیضه‌ها می‌شود. اگر این مشکل درمان نشود، خون به بیضه‌ها نمی‌رسد و منجر به آسیب بیشتر می‌شود.
۴. مشکلات مثانه: شلوارهای تنگ کشاله ران را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهند. همچنین کمر تنگ این شلوارها به مثانه فشار می‌آورد و در صورت وجود عفونت مثانه، آن را تشدید می‌کند.
۵. سوزش معده: کمر تنگ شلوارهای جین تنگ روی قسمت شکم فشار وارد می‌کند و باعث می‌شود اسید معده به سمت بالا حرکت کند. در نتیجه احتمال بروز سوزش معده افزایش می‌یابد.

cover

پاسخ دهید