شما بگویید: کدام ویژگی در تلفن همراه برای شما مهم‌تر است؟

0

how-to-buy-a-cell-phone

این روزها تقریبا همه افراد حداقل یک گوشی را در جیب خودشان دارند و نگاهی به آمارها نشان می‌دهد تعداد تلفن‌های همراه در کشور حتی در حال فزونی از میزان جمعیت نیز است و بدین خاطر می‌توان این گجت‌های الکترونیکی که اکثریت به سمت هوشمند شدن نیز حرکت کرده‌اند، مهم‌ترین همراه انسان‌ها دانست.

در خرید یک گوشی تلفن، فاکتورهای بسیاری دخیل هستند و سازندگان تلاش می‌کنند تا بهترین کیفیت در بخش‌های گوناگون را در دل محصولات خودشان بگنجانند. اما برای شما مهم‌ترین عامل در انتخاب یک موبایل چیست؟

می‌توان عوامل زیر را عوامل اصلی در انتخاب کاربران دانست

طراحی: به طور حتم نخستین چیزی که توجه هر فردی را جلب می‌کند، طراحی، وزن و ساختار گوشی مدنظرش است.

نمایشگر: اندازه، وضوح تصویر و فناوری ساخت همگی می‌تواند بر روی کیفیت این بخش تاثیر گذار باشد.

دوربین: به کمک گوشی‌های موبایل، این روزها دیگر همه عکاس شده‌اند! حالا عکس با دوربین پشتی باشد، سلفی یا فیلم‌برداری، فرق چندانی نمی‌کند!

سیستم عامل: رابط اصلی شما با گوشی تلفن همراه‌تان، سیستم عامل و البته اینترفیس گوشی است که بسیاری به آن اهمیت می‌دهند.

سخت‌افزار: قدرت گوشی شما از طریق عواملی چون چیپست، میزان رم و واحد گرافیکی تامین می‌شود. حتی میزان حافظه داخلی را هم می‌توان در این امر مهم دانست.

باتری: بسیاری یک باتری توانمند را مهم‌ترین فاکتور برای خرید خودشان می‌دانند، چرا که تمایل چندانی به شارژ کردن‌های پیاپی از خود نشان نمی‌دهند.

البته عوامل دیگری همچون صدای واضح و بلند، آنتن دهی مناسب، امکانات اتصالی قوی، ضد آب و ضربه بودن، آپدیت‌های کافی، پشتیبانی از دو سیم‌کارت و… نیز در انتخاب‌های کاربران دخیل است، اما می‌توان عواملی که ارزش ذکر کردن جداگانه را دارند، همین گزینه‌های بالا دانست. این نکته را نیز نبایستی فراموش کرد که قیمت (و شاید گارانتی) سبب ساز تصمیم آخر برای یک کاربر در خرید گوشی موبایلش است، اما هدف ما بیشتر توجه به عاملی به‌جز بهای دستگاه است تا بدانیم اولویت اصلی کاربران در انتخاب یک گوشی هوشمند چیست.

حال شما با انتخاب یک گزینه، اولین اولویت خودتان در خرید را با ما و سایر دوستان‌تان در میان بگذارید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید