شناخت هر آن چه بازی Outlast 2 در آستین پنهان کرده است

0

شناخت هر آن چه بازی Outlast 2 در آستین پنهان کرده است

چندی پیش علاقه مندان به بازی Outlast شاهد تایید فرآیند تولید نسخه ی دوم از این بازی ترسناک توسط سازندگان آن بودند. در طی این مدت به تدریج شاهد انتشار جزییات تازه ای از این بازی بوده ایم و اکنون شاید بتوان گفت که اطلاعات موجود از بازی Outlast 2 به آن حدی رسیده است که بتوان نگاهی کلی به ساختار این بازی پیش از انتشار آن داشت.

 

 

بازی Outlast 2 قرار است دنباله ای غیر مستقیم بر نسخه ی پیشین این مجموعه یعنی بازی Outlast باشد. به عبارت بهتر بازی Outlast 2 از همان فضا و دنیای بازی نخست بهره می برد، با این تفاوت که در این بازی شاهد وجود محیط کلی و داستان متفاوت و همچنین شخصیت های کاملاً جدیدی به نسبت بازی قبل خواهیم بود. شخصیت نخست و قهرمان داستان در بازی Outlast 2 یک عکاس و فیلمبردار حرفه ای به نام بلیک لنگرمن است که قصد دارد از راز مرگ مرموز زنی به نام جین دویی سر در بیاورد. به همین منظور او به همراه همسر خود لین، با یک فروند هلیکوپتر رهسپار تنگه ای در آریزونا می شود تا به تحقیق در این زمینه بپردازد. اما بنا به دلایلی هلیکوپتر او در همان حوالی سقوط می کند و پس از به هوش آمدن، بلیک خود را تک و تنها در روستای دور افتاده ای با مردم عجیب و غریب می یابد. مردمانی با رفتار و سکنات مرموز که معتقدند پایان دنیا نزدیک است. در واقع به نظر می رسد که هدف اصلی قهرمان داستان بازی Outlast 2 در این بازی یافتن لین و خارج شدن از این روستای مرموز و عجیب و غریب باشد. با وجود بهره بردن بازی Outlast 2 از داستانی متفاوت نسبت به نسخه ی پیشین این مجموعه، فضای کلی داستان قرار است همان حالت پر وحشت و پر التهاب بازی نخست را داشته باشد و علاوه بر آن شاهد برخی نکات موجود در گیم پلی بازی Outlast در بازی Outlast 2 خواهیم بود. به عنوان مثال قابلیت فیلمبرداری همچنان در این بازی وجود خواهد داشت و در این میان شاهد اعمال تغییرات مختلف و اضافه شدن جزییات تازه ای به ساختار و نوع استفاده از آن هستیم. علاوه بر این موضوع بنا بر تایید سازندگان بازی Outlast 2 هوش مصنوعی دشمنان در این بازی از نو طراحی شده است و به همین دلیل شاهد پیچیدگی بیشتری در رفتار و واکنش های آن ها نسبت به کنش های مشابه موجود در گیم پلی نسخه ی پیشین این مجموعه خواهیم بود. در کل سازندگان بازی Outlast 2 این بازی را اثری توصیف کرده اند که اصرار چندانی به گیم پلی محور بودن ندارد و در عوض قصد و نیت اصلی آن درگیر کردن همه جانبه ی مخاطب خود در دنیایی گیرا با فضایی تجربه محور و صد البته پر دلهره خواهد بود.

 outlast

بازی Outlast 2 همانند نسخه ی پیشین این مجموعه با موتور گرافیکی Unreal Engine 3 ساخته خواهد شد (البته نسخه ای اصلاح شده و تا حدودی شخصی سازی شده از این موتور گرافیکی پر کاربرد). امری که به سازندگان بازی Outlast 2 این اجازه را می دهد تا محتوا های مناسب و مفید طراحی شده برای نسخه ی پیشین این مجموعه (نظیر انیمیشن ها، مدل ها و مواردی از این دست) را در این بازی نیز مورد استفاده قرار دهند. همچنین بنا بر تایید سازندگان بازی Outlast 2 یعنی اعضای استودیو Red Barrels Games به زودی یک کتاب مصور از دنیای بازی Outlast تهیه خواهد شد و در اختیار علاقه مندان به این مجموعه قرار خواهد گرفت تا به سان یک پل ارتباطی میان داستان عنوان نخست از این مجموعه با داستان بازی Outlast 2 عمل نماید. علاوه بر آن با توجه به فراگیر شدن تب تکنولوژی واقعیت مجازی در دنیای بازی های کامپیوتری طی ماه های پیش رو، به نظر می رسد که سازندگان بازی Outlast 2 ایده ی تولید نسخه ای مبتنی بر تکنولوژی واقعیت مجازی از این مجموعه و دنیای به تصویر کشیده شده در سری Outlast را در سر می پرورانند. اما با توجه به گفته های اخیر عضو ارشد استودیو Red Barrels Games یعنی فیلیپ مورین این امر تا پیش از پایان مراحل ساخت بازی Outlast 2 امکان پذیر نخواهد بود. چرا که استودیوی مستقل Red Barrels Games تنها از 18 عضو تشکیل شده است و در حال حاضر امکان درگیر بودن در دو پروژه ی هم زمان برای اعضای این استودیو وجود ندارد. در پایان باید به این نکته اشاره کرد که بازی Outlast 2 در پاییز سال جاری میلادی (هنوز تاریخ دقیق آن مشخص نشده است) در اختیار دارندگان سه پلتفرم کامپیوتر های خانگی (سیستم عامل های ویندوز ، لینوکس و مک) ، اکس باکس وان و پلی استیشن 4 قرار خواهد گرفت. پس باید تا زمان زرد شدن برگ درختان به انتظار نشست و از این نکته با خبر شد که آیا بازی Outlast 2 خواهد توانست همانند عنوان نخست این مجموعه، در به وجود آوردن حس ترس در مخاطب خود موفق عمل نماید یا این که در نهایت تنها یک تکرار دوباره از نکات شاخص موجود در گیم پلی و دستان بازی Outlast خواهد بود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید