شناسایی اجسام توسط ساعت‌های هوشمند + عکس

0

خبرگزاری میزان – یک فناوری جدید می‌تواند ساعت‌های هوشمند را قادر سازد تا با استفاده از قابلیت رسانا بودن الکتریکی طبیعی بدن به طور خودکار هر چیزی که کاربران لمس می‌کنند را تشخیص دهد.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از ایسنا، این فناوری که ‘EM-Sense’ نام دارد توسط دانشگاه کارنگی ملون و مرکز پژوهش دیزنی طراحی شده و توسعه یافته است.

این دستگاه بر پایه اصوات الکترومغناطیسی متمایزی عمل می‌کند که از آن دستگاه‌ها ساطع می‌شوند و به طور خودکار اشیا را شناسایی می‌کند.

جیراد لاپوت، دانشجوی دکتری در موسسه تعامل انسان و کامپیوتر کارنگی ملون اظهار داشت: این دستگاه می‌تواند یک ویژگی عالی برای ساعت‌های هوشمند باشد و آنها را بسیار دقیق‌تر از قبل کند.

یک ساعت هوشمند مجهز به EM-Sense نسبت به حسگر‌های رایج تلفن همراه، مانند شتاب سنج یا مانیتور نبض، درک بسیار دقیق‌تری از آنچه که کاربر انجام می‌دهد دارد.

با ایجاد پیوند بین یک ساعت هوشمند با گوشی‌های هوشمند و یا دیگر دستگاه‌های تلفن همراه می‌توان فرصت‌ها بیشتری بوجود آورد.

آلانسون سمپل، دانشمند محقق در موسسه تحقیقات دیزنی گفت: ما در حال حاضر با شناخت آن دسته از اجسامی که کاربران با آنها در ارتباط هستند قادر به بدست آوردن درک متنی بیشتری از فعالیت‌های آنها هستیم.

بدن انسان برای دستگاه EM-Sense مانند یک آنتن عمل می‌کند. با تماس هر بخش از بدن با یک جسم، پرتو‌های الکترومغناطیسی متمایزی از طریق بدن به یک الکترود که به مچ دست بسته می‌شود، انتشار می‌یابد.

لوازم آشپزخانه، ابزار برقی، ترازو‌های الکترونیکی و دستگیره‌های درب که دارای قفل الکتریکی هستند در میان مواردی قرار دارند که قابل شناسایی و تشخیص هستند.

این دستگاه حتی قادر است که مدل‌های مختلف تلفن‌های همراه را از یکدیگر تشخیص دهد.

محققان این فناوری را درسمپوزیوم سالانه نرم افزار رابط کاربری و فناوری 2015 در شهر شارلوت کارولینای شمالی مورد بحث و بررسی قرار دادند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید