شناسایی مقصر تصادفات رانندگی توسط تلفن همراه + تصاویر

0

در آینده نه چندان دور نیروی های پلیس در سراسر دنیا می توانند توسط بررسی تلفن همراه مشخص کنند که مقصر بروز تصادفات رانندگی چه کسی است.

گفتنی است، این دستگاه به نام TEXTALYSERS قرار است در شهر نیویورک ایالات متحده و توسط پلیس راهنمایی این کشور مورد استفاده قرار بگیرد.

شناسایی مقصر تصادفات رانندگی توسط تلفن همراه + تصاویر

بررسی ها نشان می دهند، کاملاً واضح است که رانندگی در حال صحبت با تلفن همراه، مشاهده متن و تصویر با آن و نیز ارسال پیامک بسیار خطرناک است و باعث کاهش محسوس واکنش به حوادث می شود اما در حال حاضر آمارها نشان می دهند بیش از 67 درصد از مردم در سراسر جهان هنگام رانندگی از تلفن همراه خود استفاده می کنند.

استفاده از این وسیله و لزوم ارائه تلفن همراه جهت انجام تست های کنار جاده ای پس از تصادف در مجلس سنای ایالات متحده به چاپ رسیده است.

بر اساس آمارها تنها در ایالات متحده هر روز 9 نفر در اثر تصادفات رانندگی کشته و بیش از 1153 نفر در تصادفات رانندگی مجروح می شوند.

بر اساس همین آمار حدود 20 درصد از تصادفات منجر به مرگ در اثر استفاده راننده از تلفن همراه به وجود می آید.

شناسایی مقصر تصادفات رانندگی توسط تلفن همراه + تصاویر

این دستگاه قرار است در کنار دستگاه تست تنفس، breathalyzer مورد استفاده قرار بگیرد.

دستگاه textalyzer به مکالمات انجام شده ، تماس ها، شماره های گرفته شده، عکس ها و داده های خصوصی افراد کاری ندارد و تنها شناسایی می کند که قبل از تصادف و در حین رانندگی از این وسیله استفاده شده و یا استفاده نشده است.

در عین حال هنوز تحقیقات و توسعه این طرح در دست انجام است و قرار است به صورت آزمایشی در گام اول مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع : دیلی میل

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید