شنل قرمزی یکه بزن باز می گردد: تداوم ساخت بازی Woolfe

0

شنل قرمزی یکه بزن باز می گردد: تداوم ساخت بازی Woolfe

بازی ولفی: خاطرات شنل قرمزی یا Woolfe: The Red Hood Diaries چند ماه قبل توسط استودیوی بلژیکی GriN ساخته و توسط شبکه ی استیم بر روی پلتفرم PC منتشر شد. اما سازندگان این بازی در ادامه ی راه خود نتوانستند به برنامه هایی که قصد انجام آن را دارند جامه ی عمل بپوشانند و از همین رو سرنوشت این بازی در هاله ای از ابهام قرار گرفت. حال به نظر می رسد که یک ناجی برای نجات سرنوشت بازی Woolfe: The Red Hood Diaries پیدا شده است و هواداران این اثر می توانند نسبت به آینده ی آن امیدوار باشند.

اعضای استودیو مستقل و تازه کار GriN بازی خاطرات شنل قرمزی را توسط کمک های هواداران این بازی که مبلغ آن به بیش از 72 هزار دلار می رسید، ساخته و برای پلتفرم PC عرضه کردند. اما فروش ناچیز این بازی به آن ها اجازه نداد تا بتوانند برنامه های خود مبنی بر ساخت نسخه ی دوم این اثر و همچنین انتشار قسمت اول آن بر روی کنسول های خانگی را عملی کنند. و این در حالی است که حامیان مالی این پروژه هنوز هم نتوانسته اند جوایز وعده داده شده ی خود مبنی بر تقدیر از این حمایت و همراهی همه جانبه را از اعضای استودیو GriN دریافت نمایند.

 woolfe-1

در شرایطی که اعضای این استودیوی مستقل بلژیکی چندی پیش اعلام ورشکستگی کرده و دست های خود را به نشان تسلیم بالا آوردند (و مطمئناً نخواهند توانست به وعده های خود به حامیان مالی این بازی عمل کنند) شرکت Rebellion به تازگی پا پیش نهاده و تمام حق و حقوق این بازی را از آن خود ساخته است. در واقع اعضای کهنه کار این شرکت بازی سازی نسبتاً قدیمی که در سال های اخیر بیشتر با تولید سری بازی های Sniper Elite شناخته می شود، تضمین داده اند که حتی اگر شده جوایز تامین کنندگان مالی این پروژه را به هزینه ی شخصی خود تامین می کنند و نظر مساعد آن ها را به هر ترتیب ممکن جلب خواهند نمود. آن ها همچنین در نظر دارند تا بازی Woolfe: The Red Hood را با موتور گرافیکی انحصاری خود یعنی Asura به روی کنسول های خانگی نیز بیاورند و علاوه بر آن در صورت مساعد بودن اوضاع، ساخت دنباله ای برای این اثر را هم در دستور کار قرار دهند.

 Woolfe-2

بازی Woolfe: The Red Hood داستان دختری شنل پوش به نام ولفی را روایت می کرد که همراه با تبر خود قصد داشت انتقام پدر و مادرش را از گرگ بزرگ بد جنس بگیرد. گیم پلی این بازی با ساختار دو نیم بعدی خود بیشتر مبتنی بر سبک پلتفرمر بود و گیمر ها می بایست در کنار حل کردن معما های محیطی به درگیری با دشمنان خود در طول این بازی بپردازند.

 Wolfe-3

شاید در اختیار گرفتن حق امتیاز این IP جدید توسط شرکت Rebellion بتواند آینده ی بهتری را برای شنل قرمزی انتقام جوی ما رقم بزند و به واگویی خاطرات او در دنیای بازی های کامپیوتری تداوم بیشتری ببخشد. در هر صورت می توان این اقدام اعضای Rebellion را اقدامی پسندیده قلمداد کرد؛ چرا که آن ها با اهدای جوایز وعده داده شده به حامیان مالی بازی Woolfe: The Red Hood می توانند اعتماد از دست رفته ی این افراد را جلب نمایند و از بد بینی هوادارانی که علاقمند به حمایت از بازی های مستقل هستند نسبت به آینده ی بازی های کراود فاندینگ جلوگیری به عمل آورند. باید دید که آیا Rebellion می تواند به نحوی شایسته به ادامه دادن خاطرات شنل قرمزی در دنیای کامپیوتری بپردازد یا این که این دختر تبر به دست و انتقام جو بار دیگر مجبور است کنج عزلت اختیار کرده و با آینده ای مبهم رو در رو شود.          

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید