شهرداری نیازمندان را برای کمک و حمایت شناسایی می کند/خیرین به کمیته شناسایی محرومان بروند

0

شهرداری نیازمندان را برای کمک و حمایت شناسایی می کند/خیرین به کمیته شناسایی محرومان بروند

جامعه > مشکلات مردم – شهردار منطقه 7 تهران از تشکیل کمیته شناسایی افراد نیازمند و خیرین در محله نظام آباد با هدف کمک و حمایت از خانواده های بی بضاعت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین سعید طلوعی با اعلام این مطلب گفت: منطقه 7 به صورت پايلوت انتخاب شده است تا کمیته حمایت از افراد نیازمند با هدف کمک به خانواده هاي بي بضاعت در آن راه اندازی شود و در صورت موفقيت، اين طرح در ديگر مناطق شهر تهران نيز اجرا خواهد شد.
او با اشاره به اينکه اين طرح حلقه رابط بين خيرين و شهرداري منطقه است، گفت: در اين طرح خانواده هاي محروم و بي بضاعت بعد از شناسايي مورد حمايت هاي اجتماعي، فرهنگي، درماني و … قرار خواهند گرفت.
شهردار منطقه 7 در ادامه به شناسايي نيازمندان و دسته بندي نيازها و مشکلات آنها اشاره کرد و توضیح داد: اين طرح به منظور ساماندهي نحوه کمک رساني به افراد نيازمند سطح منطقه انجام خواهد شد.
او ضمن تاکيد بر پايش فعاليت هاي اجرا شده در سطح محلات به منظور کاهش موازی کاری و فراهم آوردن بستر مناسب برای بهره مندی همه نیازمندان از امکانات در نظر گرفته شده، يادآور شد: با اجراي اين طرح ضمن شناسايي نيازمندان سطح منطقه و همچنين ظرفيت خيرين، کمک و حمايت از افراد بي بضاعت طبقه بندي و منظم خواهد شد.
به گفته طلوعي استفاده از پتانسيل هاي مردمي موجود در سطح محلات، نقش بسزايي در شناسايي و احصاء خانواده هاي نيازمند و ارجاع اين خانواده ها به خیرین و سازمان هاي خیریه مردم نهاد دارد که اين امر مي تواند شرايط ساماندهي هر چه بيشتر ارائه خدمات به اقشار آسيب پذير درسطح منطقه را فراهم کند.
او یادآور شد: تمامی افرادی که می توانند کار خیری انجام دهند باید به این کمیته ملحق بشوند از همین رو شناسایی افراد نیازمند محله نظام آباد به صورت سیستمی در اولویت کاری این منطقه قرار دارد.

 

46231

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید