شهریه ترم تابستان دانشگاه آزاد افزایش پیدا نمی کند

0

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی درباره افزایش شهریه این دانشگاه بخصوص در ترم تابستان سال جاری جزئیاتی را ارائه داد.

مجتبی علوی فاضل سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی  درباره افزایش شهریه این دانشگاه گفت: افزایش شهریه متغیر دانشجویان موجود دانشگاه از مهرماه 95 طبق روالی که از گذشته در دانشگاه بوده اعمال می شود و برای آنها شهریه ثابت افزایش پیدا نمی کند.

وی با بیان اینکه تنها شهریه متغیر دانشجویان موجود دانشگاه می تواند حداکثر به میزان 15 درصد افزوده شود، ‌ادامه داد: این افزایش شهریه حتی در ترم تابستان جاری وجود ندارد.

سخنگوی دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه سقف افزایش شهریه متغیر حداکثر تا 15 درصد است، یادآور شد: طبق مصوبه هیات های امنای استانی این اختیار به استان ها داده شده که افزایش شهریه در رشته محل های استان از صفر تا 15 درصد اعمال شود. به همین سبب ممکن است با تشخیص استان ها شهریه متغیر دانشجویان فعلی یک رشته محل هیچ گونه افزایشی نداشته و یک رشته محل حداکثر تا ۱۵ درصد شهریه آن افزایش پیدا کند.

وی گفت: دانشگاه آزاد علیرغم داشتن مجوز افزایش ۱۵ درصدی کل شهریه برای تمامی رشته محل ها، این افزایش را به خاطر حمایت و کمک به خانواده دانشجویان اعمال نکرد.

به گزارش خبرنگار ، علوی فاضل تحقق بخشی از درآمدهای دانشگاه را از محل فعالیت های سرمایه گذاری و اقتصادی دانش بنیان دانست و اعلام کرده بود که با این توان به جای افزایش کل شهریه تنها شهریه متغیر افزایش پیدا می کند، اگر چه این اقدام موجب کاهش درآمد حدود 200 میلیارد تومانی سالانه دانشگاه از محل شهریه شده و در طی دو سال دانشگاه آزاد از دریافت حدود 400 میلیارد تومان شهریه قانونی خودداری کرد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید