شهر های بازی Skyrim را به شهر های واقعی تبدیل نمایید

0

شهر های بازی Skyrim را به شهر های واقعی تبدیل نمایید

همان گونه که پیش تر هم در مطالب خود به آن اشاره کرده بودیم این روز ها دیگر نمی توان در انتظار کرک شدن بازی های پلتفرم PC باقی ماند و همان گونه که در ابتدای نسل هشتم بازی های کامپیوتری علاقه مندان به کنسول های خانگی از سر ناچاری به راه راست هدایت شدند و از تجربه کردن بازی های کرک شده یا پایرت باز ماندند، هم اکنون گیمر های علاقه مند به پلتفرم PC نیز کم و بیش به همان حال و روز گرفتار آمده اند. بنا بر این در حال حاضر یکی از راه های چاره برای کسانی که علاقه مند به انجام بازی های رایگان بر روی پلتفرم PC هستند، انجام بازی های تجربه نشده و جا مانده ی قدیمی است. آثاری که با توجه به رونق دنیای بازی های کامپیوتری در نسل قبل تعداد شان آن چنان هم اندک به نظر نمی رسد. در این میان یکی از عناوینی که به موجب دنیای نسبتاً وسیع خود می تواند موجبات سرگرمی دراز مدت علاقه مندان به بازی های کامپیوتری را فراهم آورد آخرین نسخه از سری  The Elder Scrollsیعنی بازی Skyrim است. اثری که به کمک نصب ماد های گوناگون حتی می توان بر وسعت و جزییات آن افزود و سرگرمی های بیشتری را برای خود دست و پا کرد.

 

 

یکی از جدید ترین ماد های ساخته شده برای بازی Skyrim با نام Holds The City Overhaul شناخته می شود که توسط یکی از علاقه مندان به مجموعه بازی های The Elder Scrolls با نام مستعار Galandil طراحی شده است. در این میان طراح ماد مذکور چیزی نزدیک به چهار سال را بر روی ساخت ماد Holds The City Overhaul مشغول به کار بوده و هر روز چیزی نزدیک به دو ساعت از زمان خود را صرف طراحی جزییات مختلف مربوط به این ماد می کرده است. یکی از دلایلی که منجر به ساخته شدن ماد Holds The City Overhaul توسط Galandil شد نوع معماری شهر های کوچک و بزرگ در بازی Skyrim بوده است. به اعتقاد طراح این ماد جدید، شهر های موجود در نسخه ی پیشین از سری بازی های The Elder Scrolls یعنی بازی Oblivion از نظر وسعت و چشمگیر بودن معماری ساختاری شان بسیار بهتر از شهر های بازی Skyrim به نظر می رسیدند و در کل ابهت و گستردگی بیشتری نسبت به موارد مشابه در این بازی داشتند. بنا بر این به دلیل این که در میان ماد های ساخته شده برای بازی Skyrim مورد خاصی وجود نداشته که نظر Galandil را جلب کرده و به پوشش دادن این نقص مهم بپردازد، او تصمیم گرفته تا خود شخصاً دست به کار شود و ماد جدیدی را برای بازی Skyrim طراحی کند تا به این وسیله به برخی از شهر های مهم موجود در این بازی رنگ و جلای دو چندانی ببخشد. در واقع علاقه مندان به بازی Skyrim با نصب ماد Holds The City Overhaul بر روی نسخه ی PC این اثر می توانند شاهد بهبود یافتن شکل ظاهری شهر ها در دنیای Skyrim باشند.  

 skyrim

در ماد Holds The City Overhaul علاوه بر این که شاهد بهبود ظاهری ساختمان های موجود در شهر های این بازی و اضافه شدن تعدادی سازه و ساختمان جدید به معماری آن ها هستیم، جزییات دیگری نیز مورد توجه قرار گرفته اند. به عنوان مثال پس از نصب این ماد جمعیت شهر های دنیای Skyrim نیز علاوه بر تعداد ساختمان های موجود در آن ها افزایش خواهد یافت و تعدادی شهروند جدید به این شهر ها اضافه می گردد. مردمانی که هر کدام از آن ها دارای داستان های شخصی و عادت های روزانه ی مختص به خود هستند و علاوه بر آن از نوع پوشش و ساز و برگ های جدیدی هم نسبت به سابق برخوردارند. ضمن این که تمامی شهروندان اضافه شده به شهر های سوت و کور موجود در دنیای این بازی از خانه هایی اختصاصی برای زندگی بهره می برند و از سوی دیگر با حضور خود در سطح شهر به جوشش و باور پذیری بیشتر در شهر های موجود در دنیای Skyrim افزوده اند. البته جزییات موجود در ماد Holds The City Overhaul تنها به افزایش ساکنان شهر های دنیای بازی Skyrim محدود نمی شوند و افزوده شدن بر اسرار و راز و رمز های موجود در این شهر ها را نیز در بر می گیرند. در این میان برخی از اسرار مذکور با جستجو و کند و کاو در شهر قابل رمز گشایی هستند و ما بقی ماجرا های اضافه شده به بازی Skyrim هم در کتاب های جدید طراحی شده برای این بازی نمود یافته اند. کتاب هایی که داستان تمامی آن ها توسط طراح ماد Holds The City Overhaul (و با توجه به خرده داستان های موجود در دنیای Skyrim) نوشته شده اند و در سه نقطه ی مهم از سرزمین به تصویر کشیده شده در بازی Skyrim یعنی کتاب فروشی منطقه ی Falkreath ، کتاب خانه ی Haffingar در منطقه ی Solitude و کتاب خانه ی کاخ شاهان واقع در منطقه ی Windhelm قابل یافتن هستند.

 skyrim1

تمامی نقاط قرمز موجود در این نقشه مشمول ویژگی های ماد Holds The City Overhaul گردیده اند

 

شاید یکی از ویژگی های مهم بازی Skyrim را بتوان بکر بودن دنیای این بازی و گستردگی مناطق غیر مسکونی موجود در نقشه ی آن دانست. موضوعی که سعی اصلی طراح ماد Holds The City Overhaul بر این بوده تا خدشه ای به آن وارد نشود. به این معنی که در امر اضافه کردن ساختمان های مسکونی به شهر های بازی Skyrim تمرکز اصلی بر افزایش تراکم این شهر ها بوده است و به این ترتیب نقاط غیر مسکونی موجود در حومه ی شهر ها و روستا های بازی Skyrim دست نخورده باقی مانده اند تا چشم انداز کلی مناظر در این بازی Open World دستخوش تغییر نشود (جالب این جاست که یک ماد ساز جوان در یک بازی کامپیوتری به چنین موضوعی اهمیت می دهد اما در دنیای واقعی مواردی نظیر دست اندازی به طبیعت و زشت کردن مناظر طبیعی به هیچ وجه برای کسی اهمیتی ندارد). علاوه بر قابلیت های موجود در ماد Holds The City Overhaul ، طراح این ماد قصد دارد در ادامه ی کار به توسعه دادن اثر تولیدی خود بپردازد. به این معنی که علاوه بر انتشار پچ های ترمیمی و تکمیلی جدید برای این ماد، ساختار کلی آن را نیز از طریق افزودن ویژگی های تازه به آن توسعه دهد. به عنوان مثال یکی از برنامه های آتی سازنده ی ماد Holds The City Overhaul این است که برای هر کدام از ساکنین اضافه شده به دنیای Skyrim ماموریت های اختصاصی طراحی کند یا این که دیالوگ های تمامی این افراد را صدا گذاری نماید. با این حال می توان ادعا کرد که در حال حاضر ماد Holds The City Overhaul به قدر کافی از محتویات اضافه در ساختار خود بهره می برد و در واقع یکی از ماد های گسترده ی ساخته شده برای بازی Skyrim تا این لحظه محسوب می شود. بنا به تایید سازنده ی این ماد با توجه این نکته که برای طراحی ماد Holds The City Overhaul از برخی بافت های جدید با کیفیت 4K استفاده شده است، شاید استفاده کنندگان از ماد مذکور در جریان اجرای بازی Skyrim با مقادیری افت فریم مواجه گردند. البته Galandil معتقد است که نوع اجرای ماد Holds The City Overhaul و میزان روان بودن این فرآیند بیش از هر نکته ای به قدرت سخت افزاری سیستم های کامپیوتری اجرا کننده ی این ماد مرتبط است و به عنوان مثال خود او موفق به دریافت نرخ متوسط 57 تا 60 فریم در ثانیه از ماد Holds The City Overhaul ، حتی در مناطق بسیار شلوغ و پر ازدحام بازی Skyrim شده است. به هر حال نصب ماد Holds The City Overhaul بر روی نسخه ی PC از بازی Skyrim می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای آن دسته از کسانی باشد که از معماری شهر های این بازی خشنود نیستند و گشت و گذار در شهر های بازی Oblivion را به آن ترجیح می دهند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید