شوالیه کاریکاتور ایران و پنج نمایشگاه انفرادی در سال جدید

0

گیگر:

کامبیز درمبخش در سال جدید پنج نمایشگاه انفرادی از آثار خود را در گالری‌های مختلف تهران برگزار می‎کند.

گروه هنرهای تجسمی: کامبیز درم‌‌بخش را شاید بتوان به عنوان پرکارترین هنرمند پیشکسوت هنرهای تجسمی دانست. این هنرمند با بیان اینکه در سال 95 بیش از پنج نمایشگاه انفرادی خواهد داشت به خبرنگار تجسمی هنرآنلاین گفت: نخستین نمایشگاه من در سال 95 به حمایت از بنیاد و خیریه بهنام دهش‌پور اختصاص دارد، این نمایشگاه 20 فروردین ماه در گالری سیحون آغاز می‎شود و در آن آثار چاپ سنگی من که روی بوم چاپ شده‌اند به نمایش گذاشته می‎شوند. به علاوه یک تقویم بزرگ از این آثار هم در همین روز رونمایی خواهد شد.

شوالیه کاریکاتور ایران و پنج نمایشگاه انفرادی در سال جدید

به گزارش بولتن نیوز، وی افزود: این آثار پیش از این در گالری سیحون 2 روی دیوار رفته بودند اما به دلیل اینکه همه دوستان نتوانسته بودند این آثار را ببینند، می‌تواند برای مخاطبان جذاب باشد.

این پیشکسوت هنر کاریکاتور با اشاره به فروش یکی از آثار این نمایشگاه پیش از برگزاری آن گفت: یکی از کارهای مجموعه من که قرار بود به نمایش گذاشته شود، اسفندماه به مبلغ یکصد و پنج میلیون تومان فروخته شد که از این مبلغ، یکصد میلیون به بیماران سرطانی موسسه دهش‌پور تعلق دارد.

درمبخش با بیان اینکه در این نمایشگاه حدود 12 اثر به نمایش گذاشته خواهد شد اظهار کرد: امسال به جز این نمایشگاه‌ها، دو مجموعه کارت تبریک و چهار تقویم نیز طراحی و منتشر کرده‌ام که در دسترس مردم قرار گرفته است. به علاوه از آنجا که من همیشه به موضوع نوروز علاقه دارم و درباره آن کار می‎کنم، مجموعه‎ای کاریکاتور جدید درباره نوروز نیز دارم که در فیسبوک‌ام قابل مشاهده است.

کامبیز درم‌بخش متولد ۱۳۲۱ در شیراز، طراح، کاریکاتوریست و گرافیست ایرانی است. او از ۱۵ سالگی همکاری خود را با نشریات ایرانی از جمله توفیق شروع کرد و با دیگر مطبوعات ایرانی و خارجی همچون نیویورک تایمز، اشپیگل، نبل اشپالتر و… کارش را ادامه داد. این هنرمند بیش از ۳۲ نمایشگاه انفرادی در داخل و خارج از کشور برگزار کرده و در ۳۰ نمایشگاه جمعی داخلی و خارجی حضور داشته‌است.

او برنده جایزه از بزرگ‌ترین و معتبرترین مسابقات بین‌المللی کاریکاتور ژاپن، آلمان، ایتالیا، سوئیس، بلژیک، ترکیه، برزیل، یوگسلاوی و چندین جایزه بین‌المللی جنبی دیگر بوده و داور مدعو چند نمایشگاه بزرگ بین‌المللی کاریکاتور بوده است. درم‌بخش همچنین نشان شوالیه را از دولت فرانسه در آبان سال ۱۳۹۳ دریافت کرد.

نمایشگاه کامبیز درم‌بخش به نفع بنیاد دهش‌پور از 20 فروردین ماه در گالری سیحون به نشانی خیابان وزراء، كوچه چهارم، شماره 11 برگزار می‎شود.

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید