شورای تحول علوم انسانی چند برنامه درسی را مصوب کرد

0

دبیر شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی از تصویب حدود ۲۰ برنامه درسی در سال جاری خبر داد و گفت: برخی از این برنامه ها برای اجرا به وزارت علوم ابلاغ شده و یا اینکه در شرف ابلاغ است .

حمید طالب‌زاده دبیر شورای تحول علوم انسانی در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی  با اشاره به مصوبات شورای تحول علوم انسانی در سال 94 گفت: امسال حدود ۱۸ الی ۲۰ برنامه مصوب درسی در مقاطع مختلف از کارشناسی تا دکتری داشته ایم که برای اجرا به وزارت علوم تحقیقات و فناوری یا ابلاغ شده و یا اینکه در شرف ابلاغ است.

وی ادامه داد: در سال آینده نیز این برنامه‌ها ادامه خواهد یافت و تلاش ما این خواهد بود که برنامه کارگروه های مختلف شورای تحول علوم انسانی را به تصویب برسانیم.

دبیر شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی بیان کرد: همچنین از برنامه های دیگری که در دستور کار داریم تالیف کتاب های جدید است به طوریکه اکنون کتاب هایی در دست تالیف است که در آینده به عنوان کتاب دانشگاهی مورد استفاده اساتید، قرار می گیرد.

وی همچنین با اشاره به جزئیات ارایه درس انسان شناسی اسلامی در دانشگاه‌ها گفت: تعداد واحدهای این درس هنوز مشخص نشده اما به احتمال قوی ۲ واحد به این درس اختصاص داده می شود. درس «انسان شناسی اسلامی» درسی است که دانشجویان رشته های مختلف علوم انسانی به عنوان زمینه درسی خود در دوره کارشناسی باید بگذرانند.

وی درباره منابع این کتاب نیز خاطر نشان کرد: درمیان کتاب های متعددی که در زمینه انسان شناسی اسلامی تالیف شده و در رشته های مختلف دانشگاهی تدریس می شود، ۱۵ کتاب تاکنون بررسی شده، که از میان آنها یک تا ۳ کتاب انتخاب شده و به عنوان منبع این درس ۲ واحدی عرضه می شود. البته ممکن است در سال های آینده به تالیف مستقل این کتاب نایل شویم.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید