شورولت کامارو ZL1 با شتاب ۳.۵ ثانیه‌ای و قیمتی باور نکردنی!

0

اگر شما از طرفداران پروپاقرص خودروهای شورولت، مخصوصا مدل دوست داشتنی کامارو بوده و همچنان در انتظار معرفی ویژه‌ترین نسخه با عملکرد بالا از این خودرو به‌سر می‌برید، باید بگوئیم که دیگر لازم نیست منتظر باشید، چراکه قویترین و سریعترین شورولت کامارو ۲۰۱۷، یعنی نسخه ZL1 آن به زودی از راه می‌رسد.

2017-Chevrolet-Camaro-ZL1-021

اخیرا کمپانی شورولت جزئیات جدید و مهمی را از نسخه ZL1 و پکیج ویژه ۱LE را منتشر کرده که فوق العاده به‌نظر می‌رسند. بالاترین نسخه کامارو جدید که ZL1 است، می‌تواند ظرف مدت ۳.۵ ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت (۶۰ مایل برساعت) برسد. این مهم بواسطه قدرت خروجی ۶۵۰ اسب بخاری این خودرو بدست می‌آید که از نمونه اولیه ۶۴۰ اسب بخاری هم بیشتر است. البته کاهش وزن ۱۰۰ کیلوگرمی، که بواسطه بازطراحی در برخی قطعات این خودرو اتفاق افتاده هم نقش بسیار مهمی را در این میان ایفا کرده است.

2017-Chevrolet-Camaro-ZL1-024

قیمت تعیین شده برای کامارو ZL1 با استایل کوپه، ۶۲ هزار دلار و با استایل کانورتیبل، ۶۹ هزار دلار است. این رنج قیمتی خیلی ارزان نیست اما باتوجه به عملکرد آن و مقایسه با گزینه‌های دیگر در این سطح، بسیار مناسب به‌نظر می‌رسد. قیمت پایه برای کامارو از ۲۶ هزار دلار شروع می‌شود و بد نیست بدانید که مدل پایه کوروت هم حدودا ۵۵ هزار دلار است. وقتی به قیمت رقبای دیگر همچون دوج چلنجر SRT هلکت و فورد موستانگ شلبی GT350R نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید که شورولت قیمت مناسبتری را ارائه می‌کند و شاید این موضوع باعث کاهش قیمت این مدل‌ها در آینده‌ای نزدیک شود.

2017-Chevrolet-Camaro-1LE-005

مشتریانی که نمی‌توانند این مبلغ را پرداخت کنند اما همچنان هیجان بالایی برای داشتن یک نسخه ویژه از کامارو را دارند، می‌توانند از پکیج  ۱LE بهره ببرند. این پکیج قابلیت نصب برروی مدل ارزان قیمت‌تر کامارو LT شش سیلندر و یا کامارو SS هشت سیلندر  را در اختیار می‌گذارد. با نصب این پکیج در نسخه LT شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر برساعت به ۵.۲ ثانیه و در نسخه SS به ۴.۲ ثانیه می‌رسد. مهم‌تر از همه اینکه برای داشتن آن نیازی به هزینه بالا نیست چراکه با پرداخت ۴۵۰۰ دلار برای نسخه LT و همینطور ۶۵۰۰ دلار برای نسخه SS می‌توان از داشتن یک خودروی جذاب و اسپرت لذت برد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید