شکار وحشتناک کودکی توسط عقاب (عکس)

0

گیگر:

تصاویری از لحظه وحشت در پارک حیات وحش استرالیا

 

 

 كه اين عقاب دم گوه‌اي مي خواسته اين پسربچه را مانند يك شكار كوچك از زمين بلند كند كه باعث وحشت مردم در پارك بياباني آليس اسپرينگ در مركز استراليا شد.

 

در اين حمله صورت و سر اين پسربچه بزخمي شد و ماموران پارك او را به بيمارستان منتقل كردند. اين پسر بچه يك ژاكت كلاه دار سبز رنگ به تن داشته و برخي مي‌گويند شايد به خاطر به سر داشتن كلاه اين ژاكت عقاب او را با يك شكار اشتباه گرفته است. اين حمله در جريان يك نمايش پرندگان در اين پارك حيات وحش صورت گرفته و مسئولان پارك بلافاصله اين برنامه را لغو كردند.

 

 

شکار وحشتناک کودکی توسط عقاب (عکس)

 

عقاب دم‌گوه‌ای (نام علمی: Aquila audax) بزرگترین پرندهٔ شکاری استرالیاست که در جنوب گینه نو هم دیده می‌شود. این عقاب بال‌های بلند و پهن، پاهایی بلند و پوشیده از پر و دمی به شکل گوه یا لوزی دارد که تشخیص آن را حتی برای افراد غیرکارشناس بسیار ساده می‌سازد.

 

ناز وب، عقاب دم‌گوه‌ای مثل دیگر خویشاوندان نزدیک خود (عقاب طلایی، عقاب استپی، عقاب خاکی و عقاب پرپا که همگی در سردهٔ Aquila قرار دارند) پرهایی به رنگ قهوه‌ای تیره دارد. فاصلهٔ دو سر بال آن تا ۲.۲۷ متر و ارتفاع آن به ۱.۰۶ متر می‌رسد و به این ترتیب یکی از بزرگترین انواع عقاب است. مثل بیشتر پرندگان شکاری جنس ماده از نر بزرگتر است. نرها دو تا چهار کیلوگرم و ماده‌ها ۳ تا ۵.۷۷ کیلوگرم وزن دارند.

 

 

 

شکار وحشتناک کودکی توسط عقاب (عکس)

 

 

 

این پرنده تقریباً در تمام انواع زیستگاه‌ها دیده شده اما دشت‌های باز و کم‌درخت را ترجیح می‌دهد. جمعیت این حیوان در خاک اصلی استرالیا پایدار است اما در جزیره تاسمانی کمتر از ۲۰۰ بهله از آن باقی‌مانده و در خطر انقراض قرار گرفته‌است. این عقاب با توجه زیستگاه خود از حیوانات مختلفی تغذیه می‌کند و حتی توانایی شکار حیواناتی چون کانگورو قرمز یا گوسفند و بز را هم دارد.

 

 

شکار وحشتناک کودکی توسط عقاب (عکس) [ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید