شکایت بانوی محجبه مسلمان از افسر پلیس آمریکایی + عکس

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، «کریستی پاول» و همسرش «دشاون اسمیت» که اصلیتی آفریقایی-آمریکایی دارند، در تاریخ ۵ می ۲۰۱۵ در حال رانندگی بودند که به دستور افسر پلیس متوقف شدند و «کریستی» به اتهام انقضای تاریخ گواهینامه اش به ایستگاه پلیس منتقل شد.
در هنگام بازجویی افسر پلیس از وی می خواهد که برای تفتیش بدنی، باید حجاب خود را بردارد که این درخواست با مخالفت این بانوی مسلمان مواجه شد.

کریستی می گوید: من از افسر پلیس خواستم تا توسط افسر خانمی که در آنجا حاضر بود، مورد بازجویی و تفتیش بدنی قرار گیرم تا بتوانم حجاب خود را بردارم ولی این افسر پلیس مخالفت کرد و مدعی شد: پلیس اجازه دارد که زنان را تفتیش بدنی کند و زنان نیز حق ندارند سر خود را بپوشانند.

به گفته این بانوی مسلمان، در نهایت این افسر پلیس به زور حجاب او را برداشته و وی را در سلولی بازداشت کرد که در معرض دید دیگر افسران پلیس و چندین زندانی مرد دیگر قرار داشت.

اکنون با تنظیم دادخواستی توسط انجمن روابط اسلامی آمریکا که به امضای کریستی نیز درآمد، «یلدا استار» وکیل حقوق شهروندی این انجمن اسلامی، اعلام کرد: اولین حق هر بازداشت شده ای این است که بتواند به راحتی اعمال دینی خود را انجام دهد، علاوه بر اینکه در ایستگاه پلیس مربوطه، افسران زن نیز حضور داشته اند که بنا به درخواست مکرر کریستی و لزوم رعایت حقوق دینی بازداشت شدگان، باید آن افسران زن از او بازجویی می کردند.

انجمن روابط اسلامی آمریکا، اعلام کرده است که این شکوائیه به دفتر پلیس لس آنجلس و دادگاه ایالت “کالیفرنیا” ارسال شده است ولی مقامات پلیس مدعی اند، هنوز هیچ دادخواستی دریافت نکرده اند.

برخوردهای تبعیض آمیز افسران پلیس آمریکا به معضلی بزرگ تبدیل شده است و تظاهرات گسترده ای را علیه آنان به راه انداخته است.

برخوردهای تبعیض آمیز پلیس آمریکا در مورد سیاه پوستان یکی از واضح ترین این برخوردهاست که اعتراضات گسترده ای از سوی جامعه سیاهپوستان و رنگین پوستان آمریکا، در پی داشت.

شکایت بانوی محجبه مسلمان از افسر پلیس آمریکایی + عکس

«کریستی پاول» بانوی محجبه مسلمان

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید