شکستی دیگر برای ال جی، آمار نشان از فروش کمتر از حد انتظار G5 دارند

0

شکستی دیگر برای ال جی، آمار نشان از فروش کمتر از حد انتظار G5 دارند

جی 5 ال جی یکی از پرچمدارانی بود که در طی کنگره ی جهانی موبایل 2016 شهر بارسلونا، رونمایی شد. ال جی برای اینه بدلیل معرفی دیر هنگام، در صدی از بازار را به رقیب تقدیم نکند، تصمیم گرفت تا پرچمدار خود را همزمان با پرچمدار سامسونگ معرفی کند. مانند سال های گذشته، جی 5 نیز با نوآوری های جالبی همراه بود. یکی از مهم ترین نوآوری ها این بود که جی 5 به عنوان اولین تلفن پرچمدار ماژولار در دنیای اسمارتفون ها شناخته میشود. اما به نظر میرسد این نوآوری ها برای ال جی بهای گزافی را به دنبال داشته است و پرچمدار این کمپانی در آمار فروش، برای سازنده ی کره ای یک شکست را به دنبال داشته است.

 

بر اساس گزارش Korean Times، تغییراتی که ال جی در جدیدترین پرچمدار خود ایجاد کرده است، به نظر میرسد نظر مثبت کاربران را جلب نکرده است و میزان فروش جی 5، کمتر از انتظارات کمپانی ال جی بوده است. دست کم بر روی کاغذ، پرچمدار ال جی بسیار شایسته به نظر میرسد و هر چیزی برای رقابت با دیگر رقبا را داراست. روزولوشن صفحه نمایش QHD به نظر کاملا مناسب میرسد اما همین قسمت به دلیل روشنایی کم صفحه نمایش ، تبدیل به یکی از نقاط ضعف این پرچمدار شد. اسنپدراگون 820 و 4 گیگابایت رم جی 5 را از نظر سخت افزاری کاملا غنی میسازند. اما یکی از بهترین قسمت های پرچمدار ال جی، قسمت دوربین جی 5 است که دوربین اصلی دوگانه تصاویر بسیار زیبایی به ثبت میرساند و دوربین جلو نیز کاملا برای گرفتن تصاویر سلفی ایده آل است. نوآورانه ترین قسمت پرچمدار ال جی، ماژولار بودن آن است که گویا اکثریت کاربران این ویژگی را نپسندیده اند. با اینکه به لطف ماژولار بودن، امکان اضافه کردن قابلیت های خوبی از جمله ماژول Cam Plus که گوشی شما را تبدیل به یک دوربین با امکانات میکند وجود دارد، اما به طور کلی این قابلیت در جی 5 آن طور که باید و شاید کاربردی نبود. اما قطعا یکی از مهم ترین دلایل شکست جی 5، طراحی این گوشی هوشمند بود. ال جی به طور واضحی در این نسل از ریشه ی طراحی خود فاصله گرفته است. دکمه های کنترل صدا دیگر در پشت گوشی قرار ندارند در صورتی که این نوع طراحی تبدیل به یک شناسنامه در گوشی های ال جی شده بود. طراحی پشت جی 5 به خصوص در قسمت دوربین با آن برآمدگی ناخوشایند، نا امید کننده است. در واقع طراحی سه نسل جی 2، جی 3 و جی 4 به اندازه ای خوب بود که نیازی نبود ال جی زبان طراحی خود را تا این اندازه تغییر دهد.

ال جی در حال حاضر هفتمین سازنده ی برتر گوشی های هوشمند است و پشت سر سازندگانی از جمله سامسونگ ، اپل، هواوی، شیائومی، اوپو و لنوو قرار دارد. گفته میشود که ال جی در سه ماهه ی جاری حدودا 2 میلیون و 200 هزار دستگاه جی 5 را به فروش برساند و این 800 هزار دستگاه کمتر از چیزیست که مدیران ال جی انتظار داشتند. به همین دلیل چند روز پیش چندین مدیر کمپانی به دلیل این شکست از کار خود بر کنار شدند. اما مسئله ای که وجود دارد این است که ال جی پس از جی 2 دیگر موفقیت چشمگیری را در دنیای گوشی های هوشمند کسب نکرده است. اصرار ال جی بر روی ایجاد نوآوری چندان به سود این شرکت نبوده است و باعث افت فروش چشمگیر گوشی های پرچمدار ال جی شده است. در نتیجه ال جی میابیست برای اینکه به عاقبتی همچون اچ تی سی گرفتار نشود، روال کار خود را عوض کند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید