شکست اپل توسط سامسونگ

0

گیگر :

آخرین بار شرکت سامسونگ ۱۱ ماه قبل موفق شده بود شرکت اپل را در بازار دستگاه‌های همراه شکست دهد و حالا به لطف فروش موفقیت‌آمیز گلکسی اس ۷، شرکت سامسونگ مجدداً پیشگام است.

طبق گزارش شرکت تحقیقاتی کانترپوینت ریسرچ، شرکت سامسونگ ۲۸.۸ درصد از سهم بازار دستگاه‌های همراه در ماه مارس را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که شرکت اپل تنها ۲۳ درصد از این بازار سهم داشته است. فروش خوب گلکسی اس ۷ تأثیر بسیاری در این روند داشته؛ اما فروش آیفون اس‌ای نیز آن طور که اپل انتظار داشت، موفقیت‌آمیز نبود.

شرکت ال‌جی در رده‌بندی این شرکت با ۱۷.۱ درصد از بازار، جایگاه سوم را دارد و به طرز عجیبی در حال رسیدن به اپل است. البته باید این را در نظر بگیریم که آمار مربوط به فروش ال‌جی جی ۵ در ماه مارس محاسبه نشده است. در نتیجه احتمالاً این شرکت واقعاً می‌تواند به اپل برسد.

طبق ادعای این شرکت تحقیقاتی، شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند چینی موفقیت چشمگیری در فروش محصولات خود نداشتند. شرکت هوآوی ۱ درصد از سهم بازار آمریکا را دارد. این در حالی است که شرکت زد‌تی‌ای با ۶.۶ درصد از بازار، جایگاه چهارم و شرکت آلکاتل با ۴.۵ درصد از بازار، جایگاه پنجم را کسب کرده‌اند.

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید