شکست رکورد جهانی توسط هاوربورد مجهز به جت

0

گیگر :

در ادامه ویدئویی از شکست رکورد جهانی بیشترین فاصله پرواز با هاوربورد را تماشا خواهید کرد.

فرانکی زاپاتا، مردی که هاوربورد مجهز به جت فلای‌بورد ایر (Flyboard Air) را ابداع کرده است، رکورد جهانی جدیدی در بیشترین فاصله پرواز با یک هاوربورد را به نام خود ثبت کرد. این رکورد در روز شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه و در ساحل سوسه-لی-پان نزدیک شهر مارسی فرانسه به ثبت رسید. زاپاتا با هاوربورد مجهز به جت خود مسافتی حدود ۲۲۵۲ متر را طی کرد. بدین طریق رکورد قبلی که توسط مخترعی کانادایی به نام کاتالین الکساندرو دورو ثبت شده بود، شکسته شد. شرکت وی که زاپاتا ریسینگ (Zapata Racing) نام دارد، اخیراً ویدئویی از پرواز روز شنبه منتشر کرده که در ادامه می‌بینید.

زاپاتا ماه گذشته پس از انتشار ویدئویی از وی در حال پرواز با فلای‌بورد ایر در اینترنت، تبدیل به رویدادی مهم در اینترنت شد. فلای‌بورد ایر برخلاف فلای‌بورد اصلی که به توربین یک ترابر آبی شخصی بسته می‌شود، به طور خودکار تا ۱۰ دقیقه پرواز می‌کند. این هاوربورد از چیزی به نام واحد رانشگر مستقل بهره می‌برد. این شرکت ادعا می‌کند می‌تواند با این هاوربورد به ارتفاع ۱۰ هزار فوت برسد و حداکثر سرعت آن، ۹۳ مایل در ساعت است.

زاپاتا در پاسخ به این سؤال که به هنگام پرواز با این هاوربورد چه احساسی دارد، گفت: «احساس بسیار لذت‌بخشی است، تجربه‌ای بسیار آرامش‌بخش. من دست‌هایم را باز می‌کنم؛ زیرا این کار کمک می‌کند حرکاتم را کنترل کنم؛ اما زمانی که دست‌ها را باز می‌کنید و باد از لابه‌لای دست‌هایتان عبور می‌کند و چیزی زیر پاهایتان نیست- توصیف این احساس واقعاً سخت است. باید این لحظه را در زندگی خود تجربه کنید».


 

 

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید