شکل جدید کیا اپتیما

0

گیگر :

اتومبیل‌های کروکی ۴ در کمیاب هستند؛ اما در نمایشگاه سما (Specialty Equipment Market Association) در لاس‌وگاس، این اتومبیل‌ها به اندازه اتومبیل‌های دیگر حضور دارند. هر سال سازندگان ساختارهای منحصربه‌فردی را گردهم می‌آورند تا توانایی‌های خود را نشان دهند. ظاهراً شرکت کیا برای نمایشگاه امسال کاملاً آماده است و اتومبیل‌های جذابی را به نمایش خواهد گذاشت. این شرکت کره‌ای سقف مدل ۲۰۱۶ سدان اپتیما را برای حضور در این نمایشگاه برداشته است. رنگ مختص تیم سازنده، در شیشه جلو به چشم می‌خورد و درهای عقب این اتومبیل مدل خودکشی هستند (لولای این درها به‌ جای قرارگیری در ستون جلوی اتومبیل، در ستون عقب قرار می‌گیرد. در خودکشی بیشتر در اتومبیل‌های قدیمی دیده می‌شود. اگر این درها به ‌هنگام حرکت اتومبیل اندکی باز شوند، به ‌دلیل نحوه قرارگیری‌شان مانند یک بادبان عمل می‌کنند. این امر باعث می‌شود پس از مدتی به ‌طور کامل باز یا حتی از جای خود کنده شوند. اکنون پی بردیم که چرا نام خودکشی را برای این طراحی انتخاب کرده‌اند). این درها ظاهر اسپرتی به این سدان متین داده‌اند. ارتفاع این اتومبیل از کف زمین کاهش داده شده و از چرخ‌های ۲۰ اینچی کرومی و یک سیستم تعلیق کویل‌اور کی‌اسپرت بهره می‌برد.

ساختار بدنه از طریق به‌کارگیری لوله‌های استیلی مخفی تقویت شده تا به استحکام همیشه غایب در اتومبیل‌های اسپرت دست یابند. موتور توربوشارژ ۴ سیلندر ۲۴۵ اسب بخاری همان موتوری است که در نسخه تولید انبوه این اتومبیل به کار گرفته شده است؛ اما در این نسخه مختص نمایشگاه سما از یک اگزوز با عملکرد بالا استفاده شده است.

داخل کابین، صندلی‌های چرمی سفید به چشم می‌خورد که مختص ۴ سرنشین علاقه‌مند به آفتاب‌گیری است. صندلی‌های عقب توسط یک بازوی بزرگ و یک کنسول مرکزی خاص از یکدیگر جدا شده‌اند.

انتظار نداشته باشید که این اتومبیل را به این زودی‌ها به شکل نسخه تولید انبوه ببینید. برخی از بخش‌های طراحی ممکن است در مدل‌های آینده به کار گرفته شوند؛ اما خود اتومبیل احتمالاً صرفاً جهت نمایش در این نمایشگاه طراحی شده است. با این حال ممکن است در آینده نسخه‌های جدیدی از اپتیما را ببینید. شرکت کیا در نمایشگاه فرانکفورت امسال اعلام کرد خط تولید اپتیما را گسترش خواهد داد تا یک مدل هیبریدی پلاگین و یک مدل استیشن واگن از اپتیما تولید کند.

شرکت کیا قصد دارد در مجموع ۶ وسیله نقلیه در نمایشگاه سما که روز ۵ شنبه ۳ نوامبر آغاز می‌شود، به نمایش بگذارد.

cover

پاسخ دهید