شکم‌هایی که برای زیبایی زیر تیغ جراحان می‌روند

0

جراحی زیبایی شکم برای داشتن شکمی صاف و زیبا به بعضی از آقایان و خانم‌ها توصیه نمی‌شود.

دکتر سعادتی متخصص جراحی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  گفت: جراحی زیبایی شکم در بیمارانی که افتادگی قسمت پایینی شکم دارند انجام می‌شود. در این افراد اگر میزان افتادگی شکم کم باشد ناف آنها دست‌کاری نمی‌شود و فقط قسمت پایین شکم جراحی می‌شود اما اگر مقدار افتادگی زیاد باشد علاوه بر دست‌کاری ناف، ‌قسمت زیادی از پوست و بافت زیر جلد برداشته می‌شود و به همراه عمل می‌توان پهلوها هم ساکن و تخلیه شود.

وی افزود: در نهایت پوست شکم پایین کشیده می‌شود و شکل شکم ترمیم می‌یابد.

دکتر سعادتی با توجه به اینکه جراحی زیبایی شکم برای برخی افراد توصیه نمی‌شود بیان کرد: جراحی زیبایی شکم برای افرادی که اضافه وزن زیادی دارند،‌سنشان بالا است و یا گرفتار عوارض و بیماری‌ها هستند (مثل بیماری قلبی،‌ دیابت و…) و یا کسانی که قصد بارداری دارند و مهمتر از همه کسانی که افتادگی شکم ندارند توصیه نمی‌شود.

این متخصص جراحی در پایان خاطرنشان کرد: هم آقایان و هم خانم‌ها می‌توانند جراحی زیبایی شکم را انجام دهند و شکم‌های زیبا داشته باشند اما باید توجه شود که این جراحی که ممکن است یک و نیم تا دو ساعت طول بکشد تأثیر زیادی در وزن ندارد و وزن حجمی چربی،‌ کم است و ممکن است یک یا دو کیلوگرم از وزن کم کند اما در بیشتر افراد تغییر سایز را شامل می‌شود.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید