شیخ‌طادی: تولیدات سالم سینمایی راهکار توجه به منویات رهبری است

0

گیگر:

کارگردان فیلم سینمایی «روزهای زندگی» یکی از راه‌های نجات از ولنگاری فرهنگی مدنظر مقام معظم رهبری را وحدت و هماهنگی بیشتر دستگاه‌های فرهنگی و سینمایی کشور در حمایت از تولیدات سالم و بی‌حاشیه حوزه سینما دانست.

شیخ‌طادی: تولیدات سالم سینمایی راهکار توجه به منویات رهبری استگروه فرهنگ و هنر: پرویز شیخ ‌طادی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری و ابراز نگرانی ایشان درخصوص تولیدات فرهنگی در کشور، اظهار کرد: برای اصلاح این موضوع نیاز به تعاملات بیشتر دستگاه های دولتی در حمایت از تولیدات سینمایی با موضوعات استراتژیک نظام از جمله مقاومت داریم. 

به گزارش بولتن نیوز، وی به نقش جشنواره‌هایی چون فیلم مقاومت در ارائه چارچوب‌های فکری مناسب به فیلمسازان اشاره کرد و ادامه داد: چنین جشنواره‌هایی با توجه به مفهوم عمیق مقاومت، می‌توانند حلقه موثر و کارآمدی بین سینماگران و انتظارات حاکمیت نظام و رهبری باشند. 

شیخ‌طادی خاطرنشان کرد: واژه مقاومت، بیشتر مفهومی محدود به خود گرفته و در معنای امروزی خود شاید تنها پایداری درمقابل جور و ستم قلمداد می‌شود، حال اینکه مقاومت رابطه مستقیمی با انسان و عملکرد او دارد و تاثیر مطلوب مقاومت هنگامی در دل جامعه نمود پیدا می‌کند که به صورت جزئی تر و اختصاصی‌تر مورد مطالعه قرار گیرد؛ مانند مقاومت در برابر نفسانیت انسان و هرگونه رفتار و یا اقدام غیرخدایی و شیطانی. 

کارگردان فیلم سینمایی «شکارچی شنبه» با تاکید بر ضرورت تحقق سیاست‌های جشنواره فیلم مقاومت، افزود: تمایز این رویداد با مابقی جشنواره‌های کشور در یکپارچگی اهداف و سیاست‌های آن با روند اجرایی جشنواره و نوع فیلم‌هایی است که در آن با موضوع مقاومت به نمایش در می‌آیند. 

نویسنده و کارگردان فیلم «سینه سرخ» ضمن تأکید بر توجه بیشتر مدیران و مسئولان حوزه فرهنگ به موضوع مقاومت، این مهم را وظیفه اصلی متولیان امر دانست و اشاره کرد: با وجود برگزاری جشنواره‌هایی مانند مقاومت همچنان خلا بسیاری در پرداخت به سینمای انقلاب و دفاع مقدس احساس می‌شود؛ این حوزه که مواجه مستقیمی با اساس و بنیان سیاست‌ های کلی کشور دارد، در برابر چشم مسئولان به نوعی مظلوم واقع شده است. 

وی در رابطه با رویکرد جامعه بین‌الملل به برگزاری چنین فستیوال‌هایی در سطح جهان افزود: مسلم است که سیاست‌های جشنواره‌های خارجی هیچ‌گاه منطبق با سیاست‌ها و اهداف جشنواره‌هایی مانند فیلم مقاومت نخواهد بود و آن‌ها همواره سعی خواهند داشت، تولیدات و خروجی‌های جشنواره‌های ما را محدود کرده و دور از عرصه بین‌الملل نگه دارند اما می‌توان با برنامه‌ریزی و تعاملات دستگاه‌های فرهنگی، راه بهینه‌ای برای حل این مشکل در اکران‌های جهانی پیدا کرد.

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به همت بنیاد فرهنگی روایت و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس در کشور برگزار می‌شود.

منبع:ایرنا

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید