شیر خشک اطفال وارداتی نیست

0

مدیر کل فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: شیر خشک اطفال وارداتی نیست اما شیر خشک های صنعتی مورد استفاده در شیرینی ها و مواد غذایی، می تواند وارداتی باشد.

امیرحسین جمشیدی مدیر کل فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  با بیان اینکه در ۳ سال گذشته هیچ شیر خشک وارداتی نداشته ایم، گفت: ممکن است مواد اولیه آن وارداتی باشد که سازمان غذا و دارو نظارت دقیقی بر آن دارد چرا که وزارت بهداشت بر روی سلامت شیر خشک که مخاطب آن بسیار آسیب پذیر است، حساسیت و دقت فراوانی دارد و با کسی در این زمینه شوخی ندارد.

وی با بیان اینکه دو نوع شیر خشک اطفال و صنعتی داریم، عنوان کرد: شیر خشک اطفال وارداتی نیست اما شیر خشک های صنعتی مورد استفاده در شیرینی ها و مواد غذایی، می تواند وارداتی باشد.

جمشیدی ضمن تاکید بر اینکه ظرفیت داخلی برای تولید شیرخشک اطفال کافی است، گفت: برای کمک به صنایع داخلی هیچ وارداتی در زمینه شیر خشک اطفال نداریم.

وی یادآور شد: در صورت وارد کردن مواد اولیه شیر خشک، سازمان غذا و دارو نظارت کامل از لحاظ سلامت دارد که حتما از منابع ثبت شده و معتبر باشد.

 انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید