صادرات محصولات دانش بنیان رکن اصلی دفتر توسعه کسب و کار بین المللی معاونت علمی

0

مدیر کل دفتر توسعه کسب و کار بین المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: صادرات محصولات دانش بنیان رکن اصلی دفتر توسعه کسب و کار بین المللی معاونت علمی است که همه‌ی اقدامات بر مبنای آن قرار دارد.

حمیدرضا ایزدیان مدیر کل دفتر توسعه کسب و کار بین المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفتگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشكی اظهار کرد: صادارت محصولات دانش بنیان رکن اصلی در دفتر توسعه کسب و کار بین المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است و تمام تلاش‌مان را برای گسترش صادرات محصولات دانش بنیان خواهیم کرد و علاوه بر آن به موضوع مهم بین المللی شدن بنگاه‌ها نیز خواهیم پرداخت.
 وی ادامه داد: سازمان توسعه تجارت ایران، وزارت صنعت معدن و تجارت و دیگر ارکانی که مرتبط با صادرات هستند شبکه پشتیبان صادرات محصولات دانش بنیان را تشکیل می دهند و این شبکه عمدتا بر توسعه صادرات محصولات در کشور تمرکز دارد که این محصولات به دو بخش محصولات سنتی و جدید و نوظهور که در دو دهه‌ی گذشته وارد سبد صادرات شده است تقسیم می‌شوند.

 
ایزدیان تصریح کرد: ترکیب صادرات کشور از سنتی به سمت صنعتی و خدمات فنی مهندسی تغییر  کرده، اوایل انقلاب ایران 600 میلیون دلار صادرات کالا به دیگر کشورها داشت که این عدد سال قبل به 50 میلیارد دلار رسید.

 
مدیر کل دفتر توسعه کسب و کار بین المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری عنوان کرد: از مهمترین اقدامات صورت گرفته توسط این دفتر ایجاد پایگاه صادرات محصولات دانش بنیان در اربیل عراق است.

 
انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید