صدرنشینی دانشگاه تهران در المپیاد ورزشی دانشجویی

0

معاون فرهنگی دانشگاه تهران از صدر نشینی این دانشگاه در المپیاد ورزشی سیزدهم خبر داد.

وی ادامه داد: حفظ همدلی، نشاط، هم افزایی و وحدت در دانشگاه از آثار سودمند ورزش است و سرمایه گذاری در ورزش دانشگاهی، پویایی و طراوت را در بین دانشجویان ایجاد می‌کند.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران افزود: چهارمین روز از المپیاد سیزدهم هم با صدرنشینی دانشگاه تهران به پایان رسید. 

سرسنگی بیان داشت: در ادامه رقابت های المپیاد ورزشی سیزدهم، ورزشکاران روز جمعه 31 تیرماه در رشته های مختلف به رقابت پرداختند که در رشته تنیس روی میز ، تیم دختران دانشگاه پس از کسب مقام قهرمانی در بخش تیمی، در بخش دوبل هم به مقام دوم دست یافت و نقره گرفت.

وی تصریح کرد: در این دوره از مسابقات تیم بدمینتون دانشگاه نیز پس از کسب عنوان دوم تیمی در بخش دوبل تیمی هم دوم شد و با دو مدال ارزشمند نقره به کار خود در این رقابت ها پایان داد.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران ادامه داد: بهاره محمودیه، زهره کامیاب، کتایون گشوادی، سارا سعیدی و شیما حیدر زاده با مربیگری پریناز هادیان و سرپرستی نرگس بیایی ، تیم دانشگاه تهران را در این المپیاد تشکیل می دادند.

وی افزود: تیم دانشگاه تهران با دو طلای شنا و دوومیدانی که در  روز گذشته بدست آورد با 161 امتیاز کماکان در صدر جدول قرار دارد 

1-   دانشگاه تهران 9 طلا        5 نقره    4 برنز  161 امتیاز

2-   فردوسی مشهد 2 طلا        7 نقره    5 برنز    109 امتیاز

3-   دانشگاه شیراز   3 طلا      1 نقره    2 برنز    55 امتیاز

سرسنگی تصریح کرد: در جامعه‌ای که هر روزه بر میزان تنش‌ها و مشکلات‌ و آسیب‌‌های اجتماعی و فرهنگی آن افزوده می‌شود پرداختن به امر ورزش به طور قابل اطمینانی می‌تواند از میزان این استرس‌ها و تنش‌ها بکاهد.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران یادآور شد: باید با تقویت چنین فضاهایی پیام آور کلام واقعی مردم ایران در جهان باشیم و با به دست آوردن مقام های درخشان ورزشی نام ایران اسلامی را در جهان طنین انداز کنیم.

انتهای پیام / 

لینک مطلب

پاسخ دهید