صندوق زیست‌فناوری خطرپذیر تأسیس شد

0

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری گفت: صندوق خطرپذیر زیست‌فناوری با هدف حمایت مالی از شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا و خطرپذیر تاسیس شده است.

صندوق زیست‌فناوری خطرپذیر تأسیس شدمصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری در گفتگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشكی ، با اشاره به برنامه های این ستاد اظهار داشت: اقدامات ستاد توسعه زیست فناوری بیشتر جنبه ستادی داشته و در یک دفتر مرکزی، کار هدایت و تشویق سازمان‌های ذیربط را در جهت پیشبرد اولویت‌های اصلی ستاد انجام می‌دهد. 

 

وی یادآور شد: اولویت‌‌های زیست فناوری که برای کشور بیشتر جنبه اقتصادی دارد بیشتر مورد نظر ستاد توسعه زیست فناوری بوده و در همین راستا معاونت علمی و فناوری حمایت های ویژه ای از سازمان زیست‌فناوری می‌کند. 

 

قانعی در ادامه تصریح کرد: نقشه راه جامعه برای تحقق اهداف از پیش تعیین شده از سوی این ستاد ترسیم و برای تصمیم نهایی به استان‌های ذیربط فرستاده شد.

 

وی عنوان کرد: سند جامعه طرح آمایش سرزمین زیست فناوری با استفاده از بودجه‌های تحقیقاتی مشخص و بر اساس ماموریت‌ های آمایش مورد حمایت مسئولین قرار گرفته است.

 

قانعی ضمن اشاره به اینکه با تاسیس صندوق زیست‌فناوری، حمایت‌های مالی از طرح‌های اولویت‌دار صورت گرفته است، گفت: این صندوق به صورت خطر پذیر از شرکت‌های دانش بنیان نوپا و پروژه های خطرپذیر حمایت می‌کند. 

 

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید