صنعت بازی سال گذشته در آمریکا 23.5 میلیارد دلار سرمایه ایجاد کرده است

0

گیگر :

روز سه‌شنبه، ESA و شرکت NPD با همکاری دیگر اعلامیه و آمار مشترکی را منتشر کردند که فروش فیزیکی و دیجیتالی آمریکا در سال 2015 را شامل می‌شود. مجموع آمار و ارقام ارائه شده توسط NPD و ESA با رسیدن به رقم 23.5 میلیارد دلار، رشد 5 درصدی نسبت به سال 2014 را نشان می‌دهد، در حالی که آمار مربوط به فروش فیزیکی منتشر شده از سوی NPD کاهشی 1 درصدی را نشان می‌داد.

فروش مربوط به بازی‌ها(شامل نسخه‌های فیزیکی، دانلودی، موبایل، محتویات اضافه و عضویت‌ها) به تنهایی 16.5 میلیارد دلار از این رقم بسیار بزرگ را تشکیل می‌دهند که نسبت به سال گذشته 7 درصد افزایش یافته است. باقی مانده این 23.5 میلیارد دلار نیز به فروش سخت‌افزار بازی برمی‌گردد.

Joanne Hageman، رئیس گروه NPD، در اعلامیه‌ای بیان کرد:«ماهیت فراگیر بازی کردن و خرید بازی‌های ویدیویی سبب می‌شود که دنبال کردن دقیق این فعالیت‌ها اهمیت بیشتری بیابد. عملکرد فروش این صنعت باعث شد تا پرچم بازی‌های ویدیویی در سال 2015 به اهتراز در آید و ما پیش‌بینی می‌کنیم که این رشد در سال 2016 در بخش‌های مختلف صنعت بازی ادامه داشته باشد.»
در ماه ژانویه ESA گفت که مردم لیاقت آمار و ارقام دقیق‌تری از آمار NPD را دارند. این گروه در صحبت‌هایش اعلام کرد:«روزهایی که امکان آن وجود داشت تا رشد و قدرت صنعت بازی را تنها با آمار مربوط به فروشگاه‌ها و فروش فیزیکی تعیین نمود، به پایان رسیده است. متاسفانه آمار سال 2015 گروه NPD همان روش سنتی را در پیش گرفته و به زمینه‌های جدیدی چون فروش دیجیتالی توجهی نکرده است.»

انتشار آمار جدید به نظر می‌رسد که نتیجه واکنش‌های NPD به نظرات و انتقادات ESA باشد. در حال حاضر مشخص نیست که آیا NPD و ESA به گزارش ماهانه آمار بازی با همکاری یکدیگر ادامه خواهند داد یا خیر.

ESA همچنین گزارش داده است که صنعت بازی‌های ویدیویی در سال 2012 بیش از 6.2 میلیارد دلار پول به اقتصاد آمریکا اضافه کرده است. این گروه همچنین متذکر شده که استخدام در زمینه‌های مرتبط به بازی رشدی سالانه با نرخ 9 درصد در بازه زمانی 2009 تا 20012 داشته که 10 برابر بیشتر از نرخ رشد بازار کار این کشور است. علاوه بر این، در سال 2012، بازی‌سازان به طور متوسط 95 هزار دلار در سال درآمد داشته‌اند. امروزه نیز به گفته ESA، کسانی که در صنعت بازی کار می‌کنند درآمدی دو برابر خانوار متوسط آمریکایی دارند.

cover

پاسخ دهید