صید میگو در هرمزگان از سیزدهم مهرماه آزاد است

0

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از تارنمای پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان؛ بر این اساس میزان مجاز قابل برداشت (TAC) برای میگوهای درشت 830 تن و برای میگوهای ریز 350 تن محاسبه شد.

پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان با همکاری اداره کل شیلات هرمزگان ذخایر میگو این استان را بررسی کرد و با همکاری صیادان محلی از تیرماه تا شهریورماه در زیستگاه میگو از منطقه کوهستک تاتولا گشت های تحقیقاتی داشت.

نتایج تحقیقات میدانی و بررسی های انجام شده بوسیله این پژوهشکده نشان می دهد که میگوهای موزی به نسبت سال های گذشته از رشد کمتری برخوردار بودند و فصل صید برای رسیدن میگوها به رشد کافی باید با کمی تاخیر از سیزدهم مهرماه آغاز شود.

 پارسال 18 هزارتن میگو در کشور به دست آمد که نزدیک به 95 درصد آن به ارزش 56 میلیون دلار به کشورهای عربی و اروپایی صادر شد و بقیه به مصرف داخلی رسید.

میگوی باکیفیت ایرانی به بیش از 20 کشور جهان مانند ویتنام، امارات، تایلند، مالزی، چین و اسپانیا صادر می شود که هر یک قطب تولید میگو در منطقه خود به شمار می روند. 

کویت، مصر، لبنان، ایتالیا، فرانسه و انگلیس از دیگر واردکنندگان میگوی ایران هستند.

میگو گونه ای از سخت پوستان آبزی است که در بیشتر آبهای جهان اعم از آب شور و آب شیرین یافت می شود. میگو یک منبع غذایی برای موجودات دریایی به شمار می رود و مقاومت بالایی در برابر مواد سمی در مناطق آلوده دارد.

انتهای پیام /

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید